Chevrolet Volt se ozdobil prvním vavřínem

10. 1. 2011 16:53
Chevrolet Volt se stal severoamerickým autem roku.
Chevrolet Volt se stal severoamerickým autem roku.

Severoamerickým osobním automobilem roku byl na detroitském autosalonu vyhlášen elektromobil Chevrolet Volt americké společnosti General Motors. Informovaly o tom agentury AP a Reuters. Volt se koncem loňského roku začal v omezeném množství prodávat ve Spojených státech.

Automobil je možné zařadit mezi takzvané plug-in hybridy, tedy vozy kombinující elektrický pohon s benzinovým nebo naftovým, jejichž baterie lze dobíjet připojením do zásuvky. Kola tohoto vozu ovšem uvádějí do pohybu pouze elektromotory a spalovací motor slouží jen pro dobíjení baterií nebo přímé napájení elektromotorů pomocí generátoru.

Chevrolet Volt získal již v listopadu v anketě časopisu Green Car Journal ocenění "ekologický automobil roku". Automobilka GM předpokládá, že letos prodá 10 tisíc modelů Chevrolet Volt. Napřesrok počítá s nárůstem prodeje na 35 tisíc až 45 tisíc vozů. Automobil stojí 40 280 dolarů (téměř 770 tisíc korun).

Do Evropy a do Česka dorazí Chevrolet Volt letos v podobě vozu Opel Ampera.

Autor: ČTK Foto: Chevrolet

Další čtení

Začátkem týdne padl rekord, dopravci doručovali téměř čtyři miliony balíků

Ekonomika
19. 12. 2025

Expert na ústavní právo Bartoň se stal ústavním soudcem, jmenoval ho Pavel

Domácí
18. 12. 2025

Lukašenko oznámil, že v Bělorusku byl umístěn ruský raketový systém Orešnik

Zahraničí
18. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV