Jaguar se vrací do motoristického sportu. Elektromobilem

15. 12. 2015 14:40
V pelotonu elektromobilů Formule E se objeví také vůz značky Jaguar.
V pelotonu elektromobilů Formule E se objeví také vůz značky Jaguar.

Značka Jaguar se vrací do motoristického sportu. Na podzim příštího roku vstoupí Jaguar do třetí sezóny Formule E s vlastním týmem. FIA Formule E je prvním mistrovstvím jednomístných automobilů s elektrickým pohonem.

"Elektromobily budou hrát v portfoliu naší značky v budoucnu velmi důležitou roli a Formule E nám poskytuje skvělou příležitost k dalšímu rozvoji našich elektrických technologií. Toto mistrovství nám umožní testovat naše pokročilé technologie v extrémních podmínkách," řekl Nick Rogers, Group Engineering Director for Jaguar Land Rover.

Technickým partnerem Jaguar týmu ve Formuli E bude Williams Advanced Engineering, který poskytne své technické znalosti v kombinaci se svými zkušenostmi s vysoce výkonnými elektrickými systémy. Značka Jaguar dlouhodobě spolupracuje s týmem Williams, který se podílel na vývoji hybridního plug-in konceptu Jaguaru C-X75. Vstup týmu Jaguaru byl schválen jak Formulí E, tak Mezinárodní automobilovou federací (FIA).

Autor: - red -Foto: jaguar

Další čtení

ilustrační foto

Čtyři dny nového roku a v Česku se už třikrát vraždilo

Domácí
4. 1. 2026
ilustrační foto

SPD popírá, že by za útokem na muniční sklad ve Vrběticích bylo Rusko

Domácí
4. 1. 2026

Opozice žádá Babiše, aby promluvil Okamurovi do duše kvůli jeho výrokům o Ukrajině

Domácí
4. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV