Královská premiéra elektromobilu iOn

19. 8. 2010 09:15
Nový Peugeot iOn.
Nový Peugeot iOn.

Během svého pobytu v Palma de Mallorca bude španělská královna Sofia používat pro cestování vůz Peugeot iOn, který jí poskytlo zastoupení značky Peugeot ve Španělsku. Královna Sofia se tak stane první uživatelkou nového elektrického vozu značky Peugeot.

Pro Peugeot je pochopitelně ctí svěřit první sériový exemplář modelu iOn do služeb španělské královské rodiny, známé svým aktivním přístupem k ochraně životního prostředí.

Značka Peugeot se stala s modelem 106, prodávaným v letech 1995 až 2003, světovou jedničkou v  produkci elektrických vozů. Uvedením prvního elektrického vozu nové generace - modelu iOn - zahájí na konci roku 2010 Peugeot novou etapu své globální strategie snižování emisí.

Španělská královna v elektromobilu Peugeot iOn.Tichý, živý, snadno ovladatelný a současně výkonný díky svému elektrickému motoru o výkonu 47  kW (64 k). Tento čtyřmístný  kompaktní městský vůz o délce 3,48 m nabídne svým uživatelům jednoduché a pohodlné řízení i vysokou úroveň bezpečnosti a komfortu.

Díky efektivnímu využívání elektrické energie zaručuje iOn dojezd 150 km, lithium-iontovou baterii lze zcela nabít za šest hodin a při rychlém dobíjení pomocí zvláštní svorky stačí už třicet minut k dobití na 80 procent.

Elektromobil iOn, určený jak pro firemní, tak pro soukromé zákazníky, bude k dispozici od konce letošního roku za měsíční nájemné nepřesahující 500 EUR (cca 12,5 tisíce korun), jež bude zahrnovat i údržbu a asistenční služby.

Autor: - red -Foto: Peugeot

Další čtení

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték stoupla popáté v řadě a je nejvýše za dva roky

Ekonomika
10. 8. 2026

Bioboti z CEITEC VUT umí urychlit výrobu piva i kontrolu kvality potravin

Domácí
10. 8. 2026

Ocasiová-Cortezová nevyloučila kandidaturu na prezidentku USA v roce 2028

Zahraničí
9. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ