Mazda stahuje tisíce aut, stala se útočištěm pavouků

4. 3. 2011 14:11
Pavouky ohrožená Mazda6.
Pavouky ohrožená Mazda6.

Nezvyklého viníka, kvůli němuž je třeba svolat v USA a dalších zemích ke kontrole 65 tisíc automobilů, udala japonská automobilka Mazda. Příčinou, proč je třeba z bezpečnostních důvodů zkontrolovat vozy Mazda6, jsou podle ní pavouci, kterým se zalíbilo příst sítě v motorech aut.

Mluvčí Mazdy Jeremy Barnes agentuře AP řekl, že prodejci upozornili na dvě desítky případů, kdy byly v motorech objeveny pavučiny. Firma uvedla, že pavouci si předou síť v otvoru odvětrání palivové nádrže, který se tak může ucpat. Vzniklý tlak v palivové nádrži může vést k prasklinám, úniku paliva a riziku požáru.

Z trhu jsou stahovány vozy s objemem motoru 2,5 litru vyrobené od dubna 2008 do února 2010. Jde o 50 tisíc aut v USA a dalších 15 tisíc v Kanadě, Mexiku a Portoriku.

Co pavouky láká natolik, aby si své sítě předli právě ve vozu značky Mazda6, a nikoli v jiných automobilech, zatím není jasné, dodal Barnes.

Autor: ČTK Foto: Mazda

Další čtení

Weston McKennie ze Spojených států (vlevo) a Stjepan Radeljic z Bosny bojují o míč během zápasu 32. kola mistrovství světa ve fotbale

Drama v San Franciscu: oslabené USA vyřadily Bosnu a jsou v osmifinále

Sport
2. 7. 2026
ilustrační obrázek

Počasí v Česku se uklidní, tropy střídá slunečno. Déšť se vrátí o víkendu

Domácí
2. 7. 2026
ilustrační obrázek

Navzdory růstu daňových příjmů se rozpočtový schodek prohloubil na 183,6 miliardy

Domácí
2. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ