Soutěžní bestie dostala také zkroceného sourozence

14. 12. 2012 13:40
V této podobě se bude prát VW Polo o body ve světovém šampionátu v automobilových soutěžích.
V této podobě se bude prát VW Polo o body ve světovém šampionátu v automobilových soutěžích.

Značka Volkswagen se vrací do automobilového soutěžního sportu. V příštím roce vstoupí do světového šampionátu v rally dva vozy VW Polo R WRC. Společně se soutěžním speciálem měla v Monaku premiéru i jeho civilní verze Polo R WRC Street.

Civilní verze VW Polo WRC.Pět týdnů před prvním soutěžním nasazením na stejném místě přejelo Polo R WRC vyvinuté pro mistrovství světa v rally přes symbolickou startovní rampu za velkého potlesku před slavným kasinem v Monte Carlu, a odstartovalo tak novou éru pro značku Volkswagen v motoristickém sportu. O několik minut dřív byla odhalena také silniční verze vozu Polo R WRC.

Zadní partie civilní verze.Ostré soutěžní polo má výkon 232 kW/315 k, z nuly na stovku dovede akcelerovat za za 3,9 sekundy, a jeho hmotnost činí1200 kg. Polo R WRC Street, tedy civilní a zkrocená verze "soutěžní bestie", má exteriér s bílým lakem, modrými/šedými pruhy, nárazníky ve stylu WRC a 18" kola z lehké slitiny. Pod kapotou je motor 2.0 TSI s nejvyšším výkonem 162 kW/220 k a maximálním točivým momentem 350 Nm. Vůz díky tomu zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,4 sekundy.

První vozy budou zájemcům dodány v září 2013, cena je zatím tajemstvím.

Autor: - vit -Foto: Volkswagen

Další čtení

Vladimir Putin

Putin: Hospodářství zpomalujeme kvůli inflaci. Možná budou daně pro bohaté

Zahraničí
18. 9. 2025

Ukrajině unesli tisíce dětí, Rusko to popřelo. Vychovává je ale pro válku

Zahraničí
18. 9. 2025
ilustrační foto

Domácí násilí. Útočník v USA zabil tři policisty, další zranil a sám zemřel

Zahraničí
Aktualizováno: 18. 9. 2025 19:16

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ