Japonská automobilka Toyota Motor Corp. se ohradila proti oznámení, že nejprodávanějším autem loňského roku byl Ford Focus. Toyota tvrdí, že jejích modelů Corolla se loni prodalo více, než modelů Focus a než kolik v úterý uvedla americká média.
Ford v úterý oznámil, že podle údajů konzultační společnosti R.L. Polk & Co. prodal loni celkem 1,02 milionu vozů Focus. Tento model se tak stal nejprodávanějším modelem roku. Údaje o prodeji Corolly v prohlášení zveřejněné nebyly, ale některá média uvedla, že Toyota prodala loni necelých 873 tisíc modelů Corolla.
Mluvčí Toyoty Ryo Sakai ve středu uvedl, že se loni prodalo 1,16 milionu vozů Corolla. To tak podle něj z modelu japonské automobilky činí nejprodávanější vůz roku, napsala agentura Reuters.
Toyota se hádá s Fordem o prodejnosti vozů
10. 4. 2013 10:45

Toyota se ohradila proti tvrzení Fordu.
Autor: ČTK Foto: ČTK