Z automobilek dala nejvíc do reklamy Škoda Auto

14. 12. 2010 13:48
Dobré zboží se sice chválí samo, ovšem bez reklamy to v současnosti nejde. Ani v případě vozu Škoda Superb.
Dobré zboží se sice chválí samo, ovšem bez reklamy to v současnosti nejde. Ani v případě vozu Škoda Superb.

Největším inzerentem na tuzemském automobilovém trhu byla do října Škoda Auto, následují Ford a Peugeot. Celkem automobilky utratily za reklamu 3,4 miliardy korun. Uvedla to společnost Admosphere, která se zabývá analýzou reklamních investic.

Mladoboleslavská Škoda do reklamy za deset měsíců investovala 386 milionů korun, druhý Ford 256 milionů a třetí Peugeot 244 milionů. Následují Hyundai a Renault.

Z celkových výdajů na reklamu směřovalo do televizní reklamy nebo do reklamy v tisku 2,64 miliardy korun, ostatní formy reklamy pohltily 805 milionů. Admosphere vyhodnocuje reklamní výdaje na základě ceníkových cen.

Autor: ČTK Foto: Škoda Auto

Další čtení

ilustrační obrázek

Čistší obraz Česka? V žebříčku korupce poskočilo o sedm míst

Zahraničí
10. 2. 2026
ilustrační obrázek

Dánové si stahují aplikace na bojkot amerického zboží, pomáhá jim umělá inteligence

Zahraničí
10. 2. 2026

Sedm lidí v sále, statisíce fanoušků. Neuvěřitelná cesta kapely Lucie

Kultura
10. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ