Mitsubishi srší <span>ekologickými podněty</span>

2. 10. 2009 18:15
Mitsubishi PX-MiEV prezentuje nový hybridní pohon automobilky.
Mitsubishi PX-MiEV prezentuje nový hybridní pohon automobilky.

Mitsubishi PX-MiEV prezentuje nový hybridní pohon automobilky.Studie sportovně užitkového auta naznačuje plánovaný designový směr japonské značky. Především ale koncept s názvem PX-MiEV představí koncem října na tokijském autosalonu nejnovější hybridní pohon automobilky a také několik technických novinek v kabině.

Mitsubishi PX-MiEV měří 4,5 metru a jeho nápravy dělí 2,63 metru, takže je o kousek menší než současná generace Outlanderu (a Peugeotu 4007 či Citroënu C-Crosser). Vůz disponuje benzinovou šestnáctistovkou o výkonu 116 koní, jež může buď pohánět přední kola, nebo fungovat jako generátor elektrické energie pro akumulátory. Ty lze zároveň dobíjet ze zásuvky.

ČTĚTE TAKÉ: Elektrické mitsubishi pro Japonce za 600 tisíc

Dva elektromotory - každý o výkonu 82 koní - umějí posílat točivý moment 200 newtonmetrů na obě nápravy. Elektronicky řízený hybridní systém nicméně za běžných podmínek pohání pouze přední kola. Teprve až rozpozná zhoršené podmínky trakce, automaticky přepne na 4x4.

K dalším novinkám patří elektronicky řízené vzduchové odpružení podvozku, jež nabízí tři režimy jízdy. Driving Monitor System sleduje, zda řidič dává pozor na jízdu, a na konceptu PX-MiEV se nachází dostatek kamer, aby měl řidič přehled o situaci kolem celého auta.

Foto: Mitsubishi

Další čtení

Když cestování pokazí žaludek a střeva  

9. 9. 2025
ilustrační foto

Před mešity v Paříži někdo položil prasečí hlavy. Policie to vyšetřuje

Zahraničí
9. 9. 2025
ilustrační foto

Do konce roku musí řidiči vyměnit 261 tisíc průkazů, nejvíce seniorů

Domácí
9. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ