Jak se na internetu mluví o ojetých autech a autobazarech
12.03.2014 15:44
Diskuze kolem automobilů mají mnoho podob, přičemž nejčastějším štěpícím kritériem bývá příslušnost ke značce. Další rozděluje příznivce spalování nafty a benzinu. A konečně třetí dělicí linie leží mezi zastánci koupě nových a ojetých vozů.
Internetové diskuze na toto téma analyzovala agentura Yeseter Now v rámci svého projektu Meme Power. Každý týden najdete tyto analýzy v tištěném MarketingSalesMedia.
METODIKA ANALÝZA WEBOVÉHO OBSAHU KE STAŽENÍ
Jeden tábor tvrdí, že auta se mají kupovat nová, se zárukou a dle finančních možností nakupujícího. Druzí naopak prosazují myšlenku, že je lepší jezdit ojetým exemplářem vyšší třídy a renomovanější značky než dát stejné peníze za sice nový, ale o třídu horší vůz navržený kdesi na druhém konci světa. Příznivci ojetin na webu hýří zaručenými radami, které značce a modelu se určitě vyhnout a jaký exemplář je naopak trefou do černého.
Jednoznačná shoda napříč kluby fanoušků značek panuje v tom, že naprostá většina vozidel prodávaných v bazarech má stočené tachometry a prodejci zákazníky nepokrytě podvádějí.
Občasnou kapkou v moři stížností bývá kladná zkušenost s menším bazarem na okresním městě. Velké hráče nechválí nikdo. Důkazem je údajně fakt, že na slušný exemplář žádaného modelu - typicky kombi nižší střední třídy - prostě v bazarech nenarazíte.
Bezpečnější je hledat vozidla na internetových fórech fanoušků jednotlivých výrobců, kde je menší anonymita a větší pravděpodobnost, že prodejce nezkusí zájemce vzít na hůl.
Tristní stav světa autobazarů je dle mnohých způsoben samotnými kupujícími. Snaha uspokojit poptávku po zboží, které se reálně nevyskytuje, vede prodejce k nabídce i za cenu sofistikovaných podvodů.
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.