Amazon vytvoří v Británii tisíce pracovních míst

Ekonomika
3. 7. 2019 14:00
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Americký internetový prodejce Amazon vytvoří letos v Británii přes dva tisíce stálých pracovních pozic. V zemi, která je jeho největším evropským trhem, tak bude mít více než 29 500 zaměstnanců. Firma uvedla, že nabírat bude na vstupní pozice skladníků, hledá ale také inženýry, softwarové vývojáře, výzkumníky v oblasti dat a odborníky na cloudovou technologii a strojové učení.

Od roku 2010 Amazon v Británii podle svého středečního sdělení investoval více než 9,3 miliardy liber (skoro 264 miliard korun). Loni v zemi vytvořil 2500 stálých pracovních míst. V úterý firma oznámila, že na stálo zaměstná také 1800 lidí ve Francii.

V České republice Amazon dává práci zhruba 4500 lidí. Kromě distribučního centra v Dobrovízi fungují v Praze korporátní kanceláře.

Amazon často čelí kritice, že vyplácí nízké mzdy a nabízí špatné pracovní podmínky. Jeho zaměstnanci kvůli tomu neváhají stávkovat - v dubnu zastavili práci zaměstnanci čtyř německých skladů Amazonu.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/DPA/Holger Hollemann

Další čtení

Téměř 70 procent firem plánuje v roce 2026 zvýšit mzdy, nejčastěji do 5 procent

Ekonomika
15. 11. 2025
ilustrační foto

Cena bitcoinu stále padá. Prolomila psychologickou hranici

Ekonomika
14. 11. 2025

ČNB nakoupila bitcoiny a další digitální aktiva za téměř 21 milionů korun

Ekonomika
Aktualizováno: 14. 11. 2025 00:35

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ