Asociace: Odhad pojištěných škod z povodní klesl o tři mld. na 16,3 mld. korun

Ekonomika
30. 9. 2024 23:41
Asociace: Odhad pojištěných škod z povodní klesl o tři mld. na 16,3 mld. korun
Asociace: Odhad pojištěných škod z povodní klesl o tři mld. na 16,3 mld. korun

Odhad pojištěných škod způsobených záplavami, které zasáhly v polovině září Česko, klesl o tři miliardy na 16,3 miliardy korun. ČTK o tom dnes informovala Česká asociace pojišťoven. Odhad snížila zejména s ohledem na klesající denní přírůstek počtu hlášených škod od jednotlivých pojišťoven. Evidují 65.300 pojistných událostí za 12,1 miliardy Kč.

"Důvodem poklesu celkového odhadu asociace je zpřesnění dat a snižující se intenzita denního přírůstku nahlášených škod jednotlivých pojišťoven," řekl ČTK mluvčí asociace Tomáš Pavlík.

Podle údajů pojišťoven tak přesto zřejmě jde o druhou největší katastrofu od vzniku ČR v roce 1993. Více škod způsobily jen rozsáhlé povodně, které zasáhly Česko v srpnu 2002. Za ně pojišťovny vyplatily 36,7 miliardy Kč. S odstupem následovaly povodně na Moravě v roce 1997 s deseti miliardami, povodně v Čechách v roce 2013 se 7,5 miliardy Kč a tornádo na jižní Moravě z června 2021 s 3,3 miliardy Kč.

Autor: ČTK Foto: , ČTK / Ožana Jaroslav

Další čtení

Vydavatel časopisů Rolling Stone a dalších žaluje Google za souhrny od AI

Ekonomika
15. 9. 2025

PPF získá další pražský hotel. Za 1,8 miliardy korun kupuje dejvický Diplomat

Ekonomika
Aktualizováno: 16. 9. 2025 09:58

Philip Morris zdvojnásobí investici do kutnohorského závodu na 2 miliardy

Ekonomika
Aktualizováno: 16. 9. 2025 09:48

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ