AURES Holdings v síti AAA AUTO prodal nejvíce vozů v historii

Ekonomika
25. 6. 2019 17:27
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Skupina AURES Holdings v uplynulém týdnu od 17. do 23. června prodala v mezinárodní síti autocenter AAA AUTO nejvíce vozů v historii za sedm dní, celkem 1900. Společnost také oproti předchozímu týdnu zaznamenala nárůst internetových poptávek, a to zejména z mobilních zařízení.

Vrchol sezóny ojetin přišel s několikatýdenním zpožděním

"Zdá se, že vrchol letošní jarní sezóny začal teprve minulý týden. Prodej 1900 vozů ve skupině v jednom týdnu je navíc rekordně vysoký za celou dobu 27leté existence společnosti. Údaje o extrémně vysoké návštěvnosti webových stránek a počty vyplněných poptávkových formulářů navíc dávají tušit, že nárůst bude ještě dále pokračovat," uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO.

Nejprodávanějšími vozy v České republice v uplynulém týdnu byly tradičně Škoda Octavia a Fabia, následované VW Passat, a dalšími dvěma škodovkami, Rapidem a Superbem. Celkem se zde prodalo 1100 aut. Podobně se z hlediska pořadí značek prodeje vyvíjely na Slovensku, jen Octavia si prohodila místo s Fabií. V Maďarsku byl nejprodávanější Ford Focus, v Polsku Renault Megane.

Nejprodávanější vozy v síti AAA AUTO v týdnu 17. - 23. června 2019:

1 Škoda Octavia Ford Focus Renault Megane Škoda Fabia

2 Škoda Fabia Opel Astra Opel Insignia Škoda Octavia

3 VW Passat Suzuki Swift Škoda Octavia VW Passat

4 Škoda Rapid Škoda Octavia Opel Astra VW Golf

5 Škoda Superb Opel Corsa Ford Focus Hyundai i30

6 Hyundai i30 BMW 3 VW Polo Opel Astra

7 Ford Focus VW Passat Škoda Fabia Renault Megane

8 VW Golf Opel Meriva Opel Corsa KIA Ceed

9 Renault Megane Ford Mondeo VW Passat Škoda Superb

10 Hyundai ix35 Suzuki SX4 Dacia Duster Hyundai Tucson

Autor: - red -Foto: archiv

Další čtení

ilustrační foto

Počet živnostníků stoupá. Je jich přes milion, nejvíc v Praze a okolí

Ekonomika
25. 3. 2025
ilustrační foto

Pražský zámek Veleslavín je na prodej. Nikdo ho ale nechce, aukce zase nevyšla

Ekonomika
25. 3. 2025

Čínská automobilka BYD loni dosáhla rekordního zisku. Dostala i Teslu

Ekonomika
23. 3. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ