Auta Google Street View po skandálu s wi-fi opět vyjedou

Ekonomika
10. 7. 2010 07:50
Do ulic v Irsku, Norsku, Švédsku a JAR se vrátí vozy Google.
Do ulic v Irsku, Norsku, Švédsku a JAR se vrátí vozy Google.

Google obnoví ve čtyřech zemích snímání záběrů ulic pro svou službu Street View. Podnik, který má v několika státech problémy kvůli sbírání osobních informací z nezabezpečených bezdrátových wi-fi sítí, uvedl na svém blogu, že tentokrát tyto informace shromažďovat nebude.

Google od příštího týdne pustí svá auta do ulic v Irsku, Norsku, Jihoafrické republice a Švédsku. Předcházely tomu diskuse s regulátory. Časem chce podnik tyto aktivity rozšířit do dalších zemí.

V květnu Google přiznal, že jeho auta pořizující fotografie ulic ve městech po celém světě sbírala také data, která si lidé posílají přes přístupné wi-fi sítě. Po uznání chyby Google s tímto sbíráním informací skončil a auta přestal do ulic vysílat.

Několik zemí včetně České republiky poté začalo kroky Googlu prošetřovat. Spotřebitelé i úřady se obávají toho, jak s osobními daty hodlá podnik naložit, napsala agentura Reuters.

V České republice vede s Googlem správní řízení Úřad pro ochranu osobních údajů. Ten začal šetřit celou řadu nejasností týkajících se sběru dat pro Street View. Firma se tak mohla dostat i k e-mailovým zprávám, které si lidé bezdrátově zasílají, a podle některých expertů zřejmě i k heslům.

 

Autor: ČTK Foto: Google

Další čtení

ilustrační foto

Roboti nás už nahrazují všude. Jsou neúnavní a levní, firmám se vyplatí

Ekonomika
16. 9. 2025

Vydavatel časopisů Rolling Stone a dalších žaluje Google za souhrny od AI

Ekonomika
15. 9. 2025

PPF získá další pražský hotel. Za 1,8 miliardy korun kupuje dejvický Diplomat

Ekonomika
Aktualizováno: 16. 9. 2025 09:58

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ