Brno schválilo rozpočet na 16 miliard korun

Ekonomika
10. 12. 2019 10:24
Brno (ilustrační foto).
Brno (ilustrační foto).

Brněnští zastupitelé v úterý schválili rozpočet města na příští rok, počítá s příjmy 14,1 miliardy a výdaji 16 miliard korun. Rozdíl pokryjí peníze města z letošního rozpočtu. Oproti tomuto roku Brno příští rok počítá na příjmové i výdajové straně zhruba s miliardou navíc s ohledem na vývoj ekonomiky a daní. Na investice bude skoro pět miliard korun stejně jako letos. O dalších asi 300 milionů se sníží dluh, na konci příštího roku má činit přes tři miliardy korun.

Pro rozpočet zvedlo ruku 33 zastupitelů, dva byli proti, a to bývalý primátor Petr Vokřál a jeho bývalý náměstek Richard Mrázek (oba ANO), 17 zastupitelů se zdrželo, byli to opoziční zastupitelé z ANO a SPD.

Rozdíl mezi výdaji a příjmy pokryjí peníze z letošního rozpočtu jako například nedočerpané výdaje, vyšší příjmy a peníze z fondů. Mezi hlavní investice budou patřit dopravní stavby, mimo jiné pokračování projektu na přeložce tramvajové trati z ulice Dornych do ulice Plotní nebo prodloužení tramvajové trati k univerzitnímu kampusu. Pracovat se bude i na vzniku koncertního sálu nazvaného Janáčkovo kulturní centrum a na vybudování sportovního areálu u muzejního pavilonu Anthropos.

Na letošní rok schválili brněnští zastupitelé loni v prosinci rozpočet s příjmy 13 miliard a výdaji 15,2 miliardy korun. Na vyrovnání rozdílu se počítalo s vlastními zdroji.

Autor: ČTK Foto: , Pixabay.com/LNLNLN

Další čtení

Akcionáři ruské Sberbank schválili výplatu rekordní dividendy

Ekonomika
30. 6. 2025

Stát vydal za první pololetí dluhopisy v nominální hodnotě 181,3 mld. Kč

Ekonomika
30. 6. 2025

Prazdroj loni zvýšil tržby na 23 miliard, ale zisk mu stejně trochu klesl

Ekonomika
27. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ