Faktor Soukup - informovaný, chytrý, odvážný

Koncern
Agrofert loni získal víc dotací, než odvedl na dani z příjmu

26.07.2018 08:57

Koncern Agrofert získal loni podle Hospodářských novin (HN) na dotacích rekordních 2,1 miliardy korun.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Kostelecké uzeniny loni zvýšily zisk na 80 milionů korun
22.07.2018
Přednímu českému zpracovateli masa, Kosteleckým uzeninám z koncernu Agrofert loni vzrostly tržby za řeznické a uzenářské zboží o 9 % na 5,29 miliardy korun.

nooooo takhle se TO??? dela . . . . jak jednoduche ......... mlete maso chybi 25% masa ........
parky je tam separat ktery neni uveden na OBALU . . . . . .
atd.

TAKTO SE ZVYSUJE Z I S K - takto se TO?? dela . . .


..... Babišovy párky dopadly nejhůře v testu. Kostelec lže zákazníkům - právě Frankfurtské párky z Kostelce dopadly ze všech zkoumaných výrobků nejhůře, přestože se jednalo o jedny z nejdražších párků v testu. „Prokázali jsme obsah strojně odděleného masa, výrobcem nedeklarovaného,“ potvrdil Maryška.

tady vlastne vidime TOOOO videni soudruha-StBaka Andreje B A B I S E

Řekl Andrej Babiš „všeci kradnů“

https://www.youtube.com/watch?v=sVjklTPhRQM

Ut tute es, item omnes censes esse. Všechny posuzuješ dle toho, jaký jsi sám. Dle sebe soudím tebe.

0 hlasů

Kdo nemá 2000 Kč ročně, ať radši nepodniká.

brezen 2015 - soudruh-StBak Andrej BABIS - ministr financí - Vláda Bohuslava Sobotky (29.01.2014 - 13.12.2017) ........... ale nejprve musí začít sám u sebe.

"" Každý ať zamete nejprv před svým prahem. ""

0 hlasů

Česká spořitelna odvedla nejvyšší daně, Agrofert v první dvacítce chybí

Jeden z největších zaměstnavatelů v Česku, skupina Agrofert ministra financí Andreje Babiše, ovšem na seznamu není.

Na dani z příjmu právnických osob stát loni nejvíce získal od skupiny České spořitelny, bylo to téměř 4,3 miliardy korun. Na druhém místě žebříčku, který sestavuje ministerstvo financí, skončil ČEZ. Loni bylo pořadí prvních dvou firem opačné. Třetí se letos umístila Škoda Auto, čtvrtá skupina ČSOB a pátá Komerční banka. Jeden z největších zaměstnavatelů v Česku, skupina Agrofert ministra financí Andreje Babiše, ovšem na seznamu není. Ministerstvo financí sestavuje žebříček jako ocenění podniků, které se nejvíce podílejí na plnění veřejných rozpočtů na základě výše plateb, jež obdrží v průběhu roku na účet daně z příjmů právnických osob. Generální ředitel Finanční správy Martin Janeček upozornil, že v roce 2015 se podařilo získat na dani z příjmů právnických osob do státního rozpočtu více než 138 miliard korun, což je o 15 miliard více o rok dříve.

„Z této částky celých 20 % pochází právě od oceněných,“ uvedl. Pořadí firem na základě zaplacené daně z příjmu ministerstvo sestavuje od roku 2003.

0 hlasů

Jak Babiš a „jeho“ firmy platí daně? Dáváme mu víc, než odvede státu
ČERVENCE 2017

Holding Agrofert, který je stále propojen s bývalým ministrem a předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem, dostal loni na dotacích o 28 milionů víc, než odvedl do státní kasy na dani z příjmu. Sám Babiš navíc díky od daně osvobozeným korunovým dluhopisům státní kasu připravil o dalších 13,5 milionů korun.

Z výroční zprávy holdingu Agrofert vyplývá, že společnost loni - 2016 - zaplatila na dani z příjmu 1,505 miliardy korun, na dotacích ale celkově loni Agrofert zkasíroval 1,533 miliardy korun na dotacích.

Sečteno podtrženo Babiš přináší státu ztrátu ve výši 28 milionů.

Bývalý ministr financí sice oficiálně nemá s Agrofertem nic společného, protože ho vložil do svěřenských fondů, v praxi je ale z firmou dál propojen. Fond ovládá jeho nastávající manželka Monika a jeho právníci.

nooooooooooooooo - - - - 6.2018 - BABIŠ DÁL VLÁDNE AGROFERTU
šéf ANO ovládá svěřenské fondy, do nichž vložil holding......

remiér Andrej Babiš nadále ovládá holding Agrofert, protože ve slovenském registru je veden jako jeden z konečných uživatelů výhod činnosti Agrofertu. A konečný uživatel je ten, kdo ovládá nebo kontroluje činnost právnické osoby a v jehož prospěch podniká.


Sám Agrofert v dokumentech, které jsou ve slovenském rejstříku, přiznává, že Andrej Babiš je zakladatelem dvou svěřenských fondů, do kterých Agrofert vložil. Ve fondech jsou ještě další čtyři lidé: Babišova manželka Monika a tři právníci Agrofertu, Alexej Bílek, Václav Kotek a Zbyněk Průša. Ale Babiš mezi nimi má výsadní postavení, může kohokoliv z nich sám odvolat, a přitom je neodvolatelný. Podle dokumentů je tedy Babiš takzvaný beneficial owner, Slováci to překládají konečný uživatel výhod. Skutečný majitel jako osoba s rozhodujícím vlivem, u svěřenských fondů i jeho zakladatel. Tedy osoba, která čerpá z činnosti fondů prospěch.

0 hlasů

Babišův Agrofert dostává víc, než platí na daních... to se psal leden 2016

Do holdingu ministra financí Andreje Babiše (ANO) Agrofert, který patří mezi největší příjemce dotací v tuzemsku, v posledních letech z Bruselu přitekly miliardy korun. V roce 2014 však poprvé výše evropských peněz překonala částku, kterou firma odvádí na daních. Vicepremiér tak podle kritiků bere více, než dává. Více než půlka odvedených peněz přitom nešla ani do české státní kasy, ale do těch zahraničních.

Agrofert podle údajů, které z výroční zprávy agrárně-chemického koncernu zaplatil v roce 2014 na daních z příjmu zhruba 1,505 miliardy korun, z evropských peněz pak firma čerpala ve stejném období okolo 1,65 miliardy korun.

Rozdíl zaplacených daní a získaných dotací? Celkem 148 milionů korun.

Ještě v roce 2013 přitom Agrofert na daních odvedl o stovky milionů více, než mu přiteklo z Bruselu.

V posledních letech daňová povinnost Agrofertu neustále klesá. Oproti tomu dotace pro Agrofert rok od roku narůstají. Nejvyšší dotace přitom společnost získává od doby, kdy je její vlastník Andrej Babiš ministrem v Sobotkově vládě.

!!!! Do české státní kasy jde z daní Agrofertu jen půlka

Z výše zmíněných 1,505 miliardy korun, které Agrofert odvedl na daních během roku 2014, přitom šla do české státní kasy jen půlka, zbytek putoval do veřejných rozpočtů zahraničních zemí, a to hlavně Německa, ve kterém má Babiš svůj nejziskovější podnik – firmu na výrobu močoviny a hnojiva SKW Stickstoffwerke Piesteritz. V tuzemsku na daních firma zaplatila pouze 743 milionů korun.

0 hlasů

brezen 2015 - soudruh-StBak Andrej BABIS - ministr financí - Vláda Bohuslava Sobotky (29.01.2014 - 13.12.2017)

Kdo nemá 2000 Kč ročně, ať radši nepodniká. Vzkazuje Babiš živnostníkům.

Elektronická evidence tržeb se podle ministra financí Andreje Babiše nebude týkat drobných řemeslníků. Vztahovat se bude asi na 300 000 živnostníků. Mezi ně patří restaurace, hotely a maloobchod. O dalším rozšíření rezort rozhodne na základě průběžných analýz.

Původně se hovořilo o tom, že nový systém zasáhne až 600 000 firem. Jeho start byl naplánovaný na 1. leden 2016. V nedělním pořadu Otázky Václava Moravce ale Babiš přiznal, že to do této doby nestihne. Podnikatelé si podle jeho slov budou moci software, aplikaci a spojení s finanční správou pronajmout. Celý balíček bude stát zhruba 100 až 300 korun měsíčně. S elektronickou pokladnou, která čte čárové kódy, a stojí zhruba 7000 korun, půjde o 500 korun měsíčně.

"Kdo nemá 2000 korun ročně, tak radši ať nepodniká," řekl ministr.


0 hlasů

A proč HN píší jen o Agrofertu, to zde nemáme i jiné velké firmy...?
Daleko přínosnější by bylo vyčíslit celou dotační politiku a posléze zhodnotit přínos těch největších pobíračů...
To ovšem asi nejde, teď je v módě propírat Babiše a Agrofert...

0 hlasů

Jestli ono to nebude tím, že ze všech majitelů velkých firem jenom Bureš je předsedou vlády?

0 hlasů

Máš pravdu, určitě bude...

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 05/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Plus

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.