Autobusy Icom budou znovu zajíždět v Třebíči na nádraží

Ekonomika
8. 1. 2018 19:58
ICOM v Jihlavě.
ICOM v Jihlavě.

Autobusy společnosti Icom od pondělí znovu zajíždějí na autobusové nádraží Třebíč. Jedná se o linky, které od konce listopadu 2017 zastavovaly na zastávkách v Sucheniově ulici. Výjimkou je linka Studená - Třebíč - Brno, která začne na nádraží zajíždět až 14. ledna, uvedla mluvčí radnice Irini Martakidisová. Dopravce se nádraží vyhýbal kvůli výši poplatku za vjezd každého autobusu. Radnice ho v prosinci snížila na 40 korun bez daně. Původní poplatek byl 99 korun.

Autobusové nádraží v Třebíči patří městu. Do září ho provozovala společnost Trado-Bus patřící pod Icom transport. Městu platila nájem a od dopravců vybírala poplatek za vjezd. Pak se provozovatelem stala společnost Tredos, která městu nabídla vyšší nájem. Společnost Icom následně změnila jízdní řády a nevyužívala nádraží, ale zastávky v jejím sousedství. Aby radnice situaci vyřešila, převzala nádraží zpět do své správy a všem dopravcům nabídla snížené poplatky.

Společně se svou firmou Trado-Bus je Icom jednou z deseti společností, které třebíčské autobusové nádraží pravidelně využívají.

Autor: ČTK Foto: , Naxos/Karel Šanda

Další čtení

ilustrační foto

Kolik mají Češi zlata? Česká národní banka oznámila rekordních 64 tun

Ekonomika
Aktualizováno: 7. 8. 2025 11:20
ilustrační foto

Začala platit americká cla pro celý svět. Kolik a kde? PŘEHLED

Ekonomika
7. 8. 2025

Pražské letiště v pololetí odbavilo 7,77 milionu pasažérů, meziročně o 8 procent víc

Ekonomika
6. 8. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ