Faktor Soukup - informovaný, chytrý, odvážný

Hazard J&T s penězi daňových poplatníků
CEFC China odmítla pokus o nepřátelské převzetí CEFC Europe v Česku

17.05.2018 23:30 Původní zpráva

Podle informací časopisu TÝDEN dnes přišlo na účet CITIC GROUP v České republice vedený u ČSOB 475 milionů eur (přes 12 miliard korun) určených na úhradu závazků skupiny CEFC Europe, o čemž byla investiční skupina J&T bank řádně informována. I přesto se rozhodla tato slovenská investiční skupina pro pokus o nepřátelské převzetí české pobočky čínské investiční skupiny CEFC Europe.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Pavel Axman (4 hlasy) 18.05.2018 07:38

    Tak děti Čínská pohádka končí. Děkujeme všem účinkujícím hlavně panu...

  • Josef Vrána (3 hlasy) 18.05.2018 07:15

    Luftjarda už zase válí. Kdyby ho jmenovali do čínské vlády, je čína...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

CEFC je v podstatě pyramidová hra neboli letadlo. Těm, kteří lákají důvěřivé lidi vložit své peníze do tohoto podvodu, můžeme směle říkat šmejdi.
Zeman je jeden z hlavních šmejdů namočených do kolosálního letadla zvaného CEFC.

0 hlasů

Co je CEFC vlastně zač:
https://www.info.cz/svet/zeman-jako-spojka-na-rusko-aneb-co-cina-nechtela-aby-svet-vedel-o-praktikach-cefc-27776.html

0 hlasů

Tak asi vyschnou zdroje i Soukupovi:
Investorem v Soukupových firmách je společnost China International Group Corporation Limited (CIGC). Ta je registrovaná v Hongkongu. V roce 2015 získala 49 procent ve skupině Empresa, pod kterou spadá i TV Barrandov, a 30 procent ve skupině Médea, jež se zabývá hlavně prodejem reklamy.

CIGC spadá stejně jako CEFC Europe pod zastřešující holding CEFC China. V Česku jsou aktivity CIGC přímo navázány na českou pobočku CEFC Europe, kterou nyní ovládla společnost J&T Private Investments. CIGC a CEFC Europe například společně ovládají Pivovary Lobkowicz.

Loni v září CEFC oznámila, že ze Soukupových společností odešla. Několik zdrojů ze skupiny i Soukup však potvrdili, že čínská skupina zmíněné podíly stále kontroluje.

0 hlasů

8. května plus pět dní je 13. května. ne tedy 18. května.
Pletu se?

0 hlasů

Tvrdik ma jen stredni vojensku skolu . Od zeleneho mozku mohou cekat zazraky volici CSSD .

0 hlasů

Tak děti Čínská pohádka končí. Děkujeme všem účinkujícím hlavně panu prezidentovi Zemanovi a panu Tvrdíkovi. Děkujeme všem, kteří nás před podezřelými investicemi varovali a my je neposlechli. Nevadí snad se poučíme.
Dobrou noc a sladké sny.

4 hlasy

Luftjarda už zase válí.
Kdyby ho jmenovali do čínské vlády, je čína do roka na huntě.

3 hlasy

Miliardy o které jde jsou zřejmě ty samé miliardy o kterých se v dubnu psalo tady:

https://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/zeman-prijal-delegaci-z-cinske-citic-group-muze-investovat-miliardy_476207.html

a i ty miliardy o kterých se psalo jíž v březnu, že těmi CEFC Europe svůj kapitál posílila:

http://cefceurope.com/2018/03/09/cefc-europe-vyrazne-posilila-svuj-kapital/

***

Stranou toho se u takových věcí má i byť do míry jistě odbornou ale i obecnou tématiku. Například takový další velký investor, Penta, koupil například Schneider a MECOM Group, a nic moc konečný výrobek.

https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/masne-vyrobky-v-penny-marketu-mely-podle-inspekce-mene-masa_480556.html

A to argumentativně takový příklad toho tématu jestli nebo kde se má mantinely pro docela hrstku jak megakorporací za docela rozumné pro hospodářství, obzvláště právě pokud ta hrstka vedení těchto megakorporací možná ani tak neřeší konzistentní jednotlivou činnost podniků když hrají nějakou makrohru kde je některý podnik možná koupen jen kvůli tomu aby byl zavřen aby se jinému svému podniku získalo tržní výhodu, nebo financování dumping cen kterými se konkurenci žene k nabídce o prodeji celého podniku, a další.

Jakože se jistě dá chápat, že například na nákup prvoligového fotbalového klubu má spíše jen velká investiční skupina, a taková skupina jistě může být i velmi dobrá když například vlastně zachrání tisíce míst v některém podniku a investuje do modernizace na kterou by ten podnik předtím sám neměl, a podobně. Ale ta jako ekonomická moc může způsobit i docela problémy, a u toho se právě má téma toho nakolik by politicko-státní mechanismy měli být v takové rovině (kde právě přepřilišné meze také ne vyloženě dobré).

Což však jistě nad rámec toho případu, ale obzvláště když se vlastně v rámci například EU nemá jako hraniční kontrolu (v které by velká investiční skupina musela před vstupem na trh například v Česku (nebo Prusku) skautsky slíbit, že bude hodná), tak argumentativně poněkud žhavé téma (natož když právě nedostatečně domyšlená regulace způsobuje jednu arbitráž za druhou, kde by se několik milionů zaplacené sdružení odborníků na toto téma zdálo jako směšná částka oproti miliardovým "pokutám").

0 hlasů

Máte to pomíchané, píšete o bance, ale převzetí provedla jiná firma ze skupiny J&T. J&T banka tedy s ČNB žádný problém mít rozhodně nebude. Arbitráž jistě hrozí i tak a pokud je pravda co píšete, pak ji ČR pravděpodobně prohraje..

0 hlasů

Mezi JTPI (Private Investments) a JTFG (Finance Group) jistě technický rozdíl je, ale obzvláště po té co JTPI jmenovala do krizového managmentu CEFC Europe pana Dušana Palcra, který v dozorčí radě JTFG a navíc zřejmě stále spoluvlastník celé J&T skupiny, tak to poněkud těžko jako by levá ruka nevěděla co dělá pravá ruka.

Ale jak to celé vlastně je, specificky jakou se to mělo smlouvu/smlouvy, to odsud určitě ne tak jasné. Celé to však jistě zajímavé je, i kvůli tomu, že CEFC prý v J&T drží 9,9%ní podíl (a před nějakým časem byl plán ten podíl navýšit na 50%, což však odmítla ČNB).

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.