Celníci kontrolují v Amazonu v Dobrovízi legálnost zaměstnanců

Ekonomika
11. 4. 2018 11:25
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Celníci a policisté ve středu zasahují v areálu Amazonu v Dobrovízi u Prahy, kontrolují, zda jsou všichni pracovníci zaměstnáni legálně. Celníci zasahují ve více firmách v celé republice, řekla mluvčí celní správy Martina Kaňková. 

Celostátní kontrolní akce je plánovaná jako vícedenní, její výsledky by měly být známé příští týden, uvedla Kaňková. "Kontrolní akce se týká více firem v každém regionu," řekla mluvčí. Podrobnější informace odmítla mluvčí uvést.

Amazon je největším internetovým obchodem na světě, patří americké společnosti Amazon.com, Inc. Má více než 140 distribučních center, z toho přibližně třetinu v Evropě. Například v Polsku má čtyři distribuční centra. Amazon chce mít v ČR do konce letošního roku 5000 stálých zaměstnanců, nyní jich má více než 4500. Nové pozice v různých oborech přibudou v distribučním centru v Dobrovízi u Prahy i v korporátní kanceláři v pražských Dejvicích.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Krumphanzl Michal

Další čtení

Tunel Blanka slouží již deset let, na zklidnění dopravy Praha stále čeká

Ekonomika
18. 9. 2025

Křetínského EPH v pololetí stoupl zisk na 51 miliard Kč, přispěla nová akvizice

Ekonomika
18. 9. 2025

Eurostat: Inflace v EU v srpnu zůstala na 2,4 procenta, v ČR je osmá nejnižší

Ekonomika
17. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ