Central Group připravuje v Praze <span>velkolepý projekt</span>

Ekonomika
10. 2. 2010 14:22
Majitel Central Group Dušan Kunovský.
Majitel Central Group Dušan Kunovský.

Majitel Central Group Dušan Kunovský.Developerská společnost Central Group připravuje v Praze-Horních Měcholupech výstavbu 824 nových bytů a 143 ateliérů. Jako předpokládaný termín zahájení výstavby uvádí developer leden 2011, dokončení předpokládá v lednu 2015. 

Celková zastavěná plocha má být 10 634 metrů čtverečních. Podlažní plocha projektu se má pohybovat kolem 41 tisíc metrů čtverečních.    

ČTĚTE TAKÉ: Central Group čelí podezření z daňových úniků

Společnost Central Group byla založena v roce 1994. Mezi současné největší projekty developera patří například pražský Zličín, kde chce v několika etapách postavit kolem 1400 bytů.   

Auditovaný zisk Central Group před zdaněním se v roce 2008 zvýšil asi o dvacet procent na 808 milionů korun. Hrubý zisk dceřiných společností, které patří do holdingu Central Group, v úhrnu činí dalších zhruba 40 milionů korun.

Foto: Robert Zlatohlávek

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Cestování je hit. Do patnácti let se ztrojnásobí, říká průzkum

Ekonomika
2. 7. 2025

Koruna se po čtyřech letech dostala pod 21 Kč/USD, posiluje i k euru

Ekonomika
1. 7. 2025

Státní rozpočet měl v pololetí schodek 152,4 mld. Kč, nejnižší od pandemie

Ekonomika
1. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ