Ceny benzinu a nafty se nemění. Již delší čas stagnují

Ekonomika
2. 2. 2017 10:02
Tabulka.
Tabulka.

Ceny pohonných hmot v České republice po týdnech zdražování stagnují. Nejprodávanější benzin Natural 95 se prodává v průměru za 31,20 Kč/l, tedy o haléř dráž než minulou středu, nafta naopak o haléř zlevnila, stojí 30,46 Kč/l. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. Benzin a nafta vytrvale zdražovaly od konce loňského listopadu.

Analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak řekl, že ceny pohonných hmot v ČR by se neměly výrazněji hnout ani v následujících dnech. "V nejbližším týdnu předpokládáme stagnaci cen pohonných hmot. Cena ropy na globálním trhu od počátku roku nepatrně klesla. Koruna vůči americkému dolaru stagnuje," uvedl.

Nejdražší zůstávají pohonné hmoty v hlavním městě. Benzin se tam jako v jediném regionu ČR prodává průměrně za více než 32 korun, za litr řidiči zaplatí 32,08 Kč/l. Nafta stojí v metropoli průměrných 31,29 Kč/l. Přes jedenatřicetikorunovou hranici se její cena také v žádném jiném regionu nedostala.

Nejlevnější benzin nabízejí čerpací stanice v Pardubickém kraji, kde je jeho průměrná cena 30,72 Kč/l. Nafta se pak prodává za nejnižší cenu v sousedním Královéhradeckém kraji, a to průměrně za 30,04 Kč/l.

Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 1. únoru (v Kč/l):

Tabulka.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Peřina Luděk

Další čtení

Analytici: Nabídka státních dluhopisů se ukázala jako atraktivní

Ekonomika
16. 7. 2026

Růst čínské ekonomiky zpomalil na 4,3 procenta, je nejslabší za 3,5 roku

Ekonomika
15. 7. 2026
ilustrační obrázek

Mattoni rekordně roste a plánuje další expanzi. Východní trhy ale vynechá

Ekonomika
15. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ