Ceny pohonných hmot rostou, benzin už stojí přes 30 korun

Ekonomika
14. 9. 2017 08:08
Pohonné hmoty (ilustrační foto).
Pohonné hmoty (ilustrační foto).

Ceny pohonných hmot v Česku pokračují v růstu. Nejprodávanější benzin Natural 95 od minulého týdne zdražil o 25 haléřů na průměrných 30,19 Kč/l. Nafta je proti minulé středě dražší o 16 haléřů a prodává se za 28,81 Kč/l. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje.

Nejdražší zůstávají pohonné hmoty v Praze. Litr benzinu stojí v hlavním městě v průměru 30,92 Kč. Za více než třicet korun ho řidiči kupují také na Vysočině, v Jihomoravském, Plzeňském, Středočeském a Olomouckém kraji. Nafta je v metropoli za průměrných 29,71 Kč/l.

Nejlevnější Natural 95 natankují řidiči na jihu Čech, kde se za litr platí v průměru 29,83 Kč. Nejnižší ceny nafty jsou pak v Královéhradeckém kraji, a to průměrně 28,25 Kč/l.

Ceny u čerpacích stanic v létě klesaly, výjimkou byl pouze začátek srpna. Natural 95 byl v průměru za víc než 30 korun a nafta z

Autor: ČTK Foto: ČTK , KEYSTONE/GAETAN BALLY

Další čtení

Apple po soudním rozhodnutí loni v Irsku zaplatil na daních 17 miliard USD

Ekonomika
21. 8. 2026

Schodek rozpočtu příští rok vzroste, ale bude pod 400 miliard Kč, řekla Schillerová

Ekonomika
20. 8. 2026

MF zhoršilo výhled ekonomiky, letos čeká hospodářský růst 1,9 procenta

Ekonomika
20. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ