České aerolinie přidají do letního řádu švédské Malmö

Ekonomika
23. 12. 2016 14:15
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

České aerolinie přidají do letního letového řádu švédské Malmö. Létat tam budou čtyřikrát v týdnu od 28. března příštího roku. Prodej letenek společnost plánuje spustit v už pátek. Zároveň společnost chystá navýšení počtu spojení do dalších švédských měst, Stockholmu a Göteborgu.

Malmö je po Stockholmu, Göteborgu, Linköpingu a Växjö pátá destinace ve Švédsku, do které budou ČSA z Prahy vypravovat pravidelné spoje. Spoje do Malmö budou ČSA z Prahy vypravovat čtyřikrát týdně, v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Společnost na linku nasadí turbovrtulová letadla ATR 72 s kapacitou 70 cestujících.

Přidáním nové destinace ve Švédsku se počet destinací v síti ČSA zvýší na 51 ve 25 zemích. ČSA hospodařily v prvním pololetí se ziskem 72,4 milionu korun. Většinu ve firmě má korejská společnost Korean Air (44 procent). Travel Service drží v aeroliniích 34 procent, necelých 20 procent spravuje státní podnik Prisko a zbylých 2,26 procenta drží Česká pojišťovna. ČSA provozují flotilu 19 letadel. Ta sestává z jednoho dálkového letounu A 330, devíti A 329 a osmi vrtulových strojů ATR.

Autor: ČTK Foto: ČTK , PA/Gareth Fuller

Další čtení

Trump oznámil nová cla pro osm zemí, Evropská unie mezi nimi není

Ekonomika
9. 7. 2025

Generální ředitelka Muskovy sítě X Linda Yaccarinová odstupuje z funkce

Ekonomika
9. 7. 2025

Studie: V 1. pololetí v ČR zbankrotovalo 3180 podnikatelů, nejvíce od roku 2021

Ekonomika
10. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ