České dráhy vypsaly soutěž na roční pronájem lůžkových vozů

Ekonomika
18. 7. 2016 05:00
Vlaková souprava Českých drah.
Vlaková souprava Českých drah.

České dráhy vypsaly soutěž na roční pronájem čtyř klimatizovaných lůžkových vozů, které dopravce chce během příštího roku využívat především v mezistátních vlacích na Slovensko. Hodnotu ročního pronájmu společnost odhadla na 700 tisíc eur (18,9 milionu korun). Vyplývá to z informací uveřejněných ve Věstníku veřejných zakázek.

Interiér lůžkového vozu."Stávající lůžkové vozy ČD s klimatizací jsou plně vytížené na ostatních nočních linkách které provozujeme s našimi partnery například do Budapešti, Vídně, Krakova," uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Linku Praha - Košice/Humenné, na které mají být pronajatá vozidla nasazena, provozují České dráhy společně se slovenskými drahami ZSSK .

Celkem České dráhy provozují 21 lůžkových vozů s klimatizací a 13 starších lůžkových vozů bez klimatizace. Lůžkové vozy jsou vybaveny oddíly pro maximálně tři cestující. Lehátkových vozů, kdy je větší počet lehátek v jednom oddílu, až šest, provozují dráhy 29. Devět z nich je vybaveno klimatizací.

České dráhy letos vypravují lůžkové a lehátkové vozy do osmi destinací, v letní sezóně do deseti destinací. Jsou to Kolín nad Rýnem, Curych, Berlín, Vídeň, Budapešť, Krakov, Banská Bystrica a Košice. V létě ještě pravidelně jezdí do chorvatského Splitu a černohorského Baru.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Krumphanzl Michal, Švancara Petr

Další čtení

Allwyn z Komárkova KKCG se spojí s řeckou sázkovou a loterijní společností OPAP

Ekonomika
14. 10. 2025
ilustrační foto

V Evropě může skončit až osm automobilek. Zavřít je stojí miliardy

Ekonomika
13. 10. 2025

Brněnský strojírenský veletrh letos navštívilo 55 000 lidí

Ekonomika
10. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ