České vinařské závody koupily vinařství Pavlovín

Ekonomika
6. 7. 2012 09:30
České vinařské závody koupily vinařství Pavlovín (ilustrační foto).
České vinařské závody koupily vinařství Pavlovín (ilustrační foto).

České vinařské závody, které jsou předním producentem a distributorem přírodních vín pro tuzemský trh, posilují svoji pozici v odvětví. Nově koupily 51procentní podíl na splaceném základním jmění ve společnosti Pavlovín. Vyplývá to z dokumentu uloženém v registru informací České národní banky.

Podle informací z registru došlo k podepsání smlouvy mezi oběma společnostmi 27. června. Kupní cena nebyla oznámena. "Cena odkupovaného obchodního podílu je cenou sjednanou nezávislými subjekty v daném místě a čase podle reálné hodnoty nabývaného obchodního podílu společnosti Pavlovín," píše se v dokumentu.

Podpisem smlouvy České vinařské závody plní část svého dříve oznámeného záměru koupě vinařství s vinicemi na Moravě. Nový vlastník hned učinil i změnu v nejvyšším orgánu společnosti Pavlovín. Stávající jednatel Milan Schejbal byl odvolán a nahrazen Petrem Šimicem.

Další čtení

ilustrační foto

Tržby Rohlik Group loni meziročně vzrostly o 35 procent na 32,3 miliardy Kč

Ekonomika
19. 5. 2026

Banky poskytly v dubnu hypotéky za 61,5 miliardy Kč, o 90 procent více než před rokem

Ekonomika
18. 5. 2026

Kolínská U&C dodá průzkumné drony pro americkou armádu v Evropě

Ekonomika
17. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ