Český účet za islandskou sopku <span>přesáhl 700 milionů</span>

Ekonomika
14. 5. 2010 17:35
Sopka způsobila podle MMR v Česku škody za 700 milionů korun.
Sopka způsobila podle MMR v Česku škody za 700 milionů korun.

Sopka způsobila podle MMR v Česku škody za 700 milionů korun.Aktuální součet škod, které v dubnu způsobil sopečný popel českým podnikatelům v cestovním ruchu a leteckým firmám, přesáhl 700 milionů korun. Výši škod dnes na základě informací od jednotlivých asociací zveřejnilo ministerstvo pro místní rozvoj.

O nechtěné prvenství se dělí hotely a restaurace s leteckou dopravou. Hoteliéři hlásí škody v rozmezí 250 milionů až 300 milionů korun, společnosti z oboru letectví se ustálily na 300 milionech korun. Cestovní kanceláře a agentury hlásí škody ve výši 126 milionů korun.

Letecký provoz nad českým územím se kvůli prachu z islandské sopky zastavil v pátek 16. dubna a uzavírka vzdušného prostoru trvala až do pondělí 19. dubna. Další tři dny trvalo, než se provoz vrátil k normálu. MMR chce nyní jednat s ministerstvem financí o možnostech případné státní pomoci postiženým podnikatelům.

ČTĚTE TAKÉ: Turisté trestají Řecko. Příjmy z cestovního ruchu klesnou

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Byty meziročně zdražily o 14,5 procenta, brzdí je nedostatek nabídky

Ekonomika
18. 12. 2025
Výrobní závod SOR Libchavy

Pražský dopravní podnik dnes nasazuje nové elektrobusy

Ekonomika
18. 12. 2025

Australský podnikatel českého původu Josef Chromý proslul jako uzenář i vinař

Ekonomika
18. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV