<span>CS Cargo</span> rozšiřuje služby, krize je zatím nezasáhla

Ekonomika
11. 11. 2008 11:08
CS Cargo
CS Cargo

CS CargoNejvětší tuzemská logistická firma CS Cargo koupila společnost CS Expres, která je jedním ze tří největších operátorů expresních kusových zásilek v Česku. Obě společnosti uzavřely dohodu o postupném navyšování zakoupeného podílu až na sto procent. Uvedli to zástupci firmy CS Cargo na dnešní tiskové konferenci. Finanční podrobnosti transakce nebyly zveřejněny.

Spojení činnosti obou firem znamená rozšíření segmentu služeb pro CS Cargo, jež doposud expresní přepravou nedisponovala. Naopak CS Expres, jež bude působit v holdingu jako samostatná dceřiná firma, může profitovat z využívání unikátního softwarového systému LODIS, který skupina CS Cargo plně vlastní.

Generální ředitel CS Cargo Petr Vlček upozornil na příznivé podmínky pro akvizice a rozšiřování služeb v logistice, panující přes hospodářské zpomalení. Mnoho firem podle něj využívá možnosti outsourcingu k vyvedení logistických služeb ze své činnosti.

Foto: cscargo.cz

Další čtení

V Praze od ledna zdraží vodné či jednorázové jízdenky a pokuty v MHD

Ekonomika
30. 12. 2025
Mnichov, Německo

Plošně zakázala sdílené elektrokoloběžky Malta, z měst Paříž, Madrid a Melbourne

Ekonomika
30. 12. 2025

Letiště Praha za 11 měsíců odbavilo 16,25 milionu lidí, loni za celý rok 16,35 milionu

Ekonomika
29. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV