Faktor Soukup - informovaný, chytrý, odvážný

Téma TÝDNE
Daň z neřesti. Jak stát vydělává na kuřácích

06.08.2018 05:21 Původní zpráva

Cigarety, alkohol, sladkosti, tučná jídla. Čím více si Češi vyhazují z kopýtka, tím lépe pro stát, který má více dodatečných rozpočtových příjmů. Přesto se nám snaží namluvit, že nás zdaněním těchto neřestí vychovává a spoří naše peníze.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Zdeněk Novotný (1 hlas) 06.08.2018 09:15

    Spotřeba antidepresiv se v Česku za deset let ztrojnásobila Běžnou...

  • doctorX doctorY (1 hlas) 06.08.2018 07:27

    neboli, dan z blbosti

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Spotřeba antidepresiv se v Česku za deset let ztrojnásobila
Běžnou výbavou českých domácích lékárniček se v posledních letech stala antidepresiva. Jejich spotřeba se za deset let ztrojnásobila. Jen loni distributoři dodali do lékáren a nemocnic přípravky proti depresím za 960 milionů korun. ....................

anoooooo a jsme domaaaaaa - - kseft za miliardu korun a to jen v Cesku - 10 milionu obcanu .................

skutecne ty zvasty o zdravi si nechte stranou - - - jde jen o kseft

1 hlas

N E Z D R A V E ?????? - a co je nezdrave - kdo stanovuje ???? co je nezdrave a na jak dlouho TO??? je potom nezdrave . . . . . . . .

--- Badatelé??? opět zabádali, a přišli na to, že víc jak sádlo nebo máslo škodí lidskému tělu skryté tuky, obsažené snad ve všem průmyslově upečeném či uvařeném. A že jsou to hlavně pro nás nezdravé cizokrajné tropické tuky – k o k o s o v ý a palmový o l e j .
Nahrazují se jimi tuky přírodní, a co se obsahu nasycených mastných kyselin týká, jsou mnohem horší, než naše sádlo a máslo. Bohužel jsou všude, protože jsou levné a cena zákusku naplněného krémem plným kokosového oleje, bude podstatně nižší, než zákusku s krémem máslovým...............

--- V roce 1997 vydala Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučení, v němž uvádí protektivní účinky mírných dávek alkoholu na krevní oběh ke snížení rizika ischemické choroby srdeční, přičemž horní limity byly stanoveny u mužů na 2 dávky a u žen na 1 dávku alkoholu denně. Dávka alkoholu je v tomto případě definována jako 250 ml piva nebo 100 ml vína nebo 25 ml lihoviny. ...........

I kouření cigaret má svá pozitiva
Kouření může mít i pozitivní účinky na lidské zdraví. - Je až k nevíře, že na kouření cigaret může být něco pozitivního či dokonce "zdravého". I vědci ale museli připustit, že kouření cigaret jistá pozitiva skutečně má!

Ať se to odpůrcům cigaret líbí či ne, kouření zkrátka nemá jen negativa. A pozitivní vliv tabáku na lidský organismus rozhodně není zanedbatelný! Pozitivními účinky kouření se zabývá mnoho studií, například vědcům z King´s College v Londýně se podařilo zjistit, že nikotin zvyšuje kapacitu paměti a usnadňuje učení.

Tabák například pomáhá v psychice kuřáka. A je otázkou, co je pro něj lepší - polykat ve stresu prášky, nebo si zapálit cigaretu? Na tuto otázku se názory hodně různí.
Vědci také zjistili, že u kuřáků se méně často objevuje Alzheimerova a Parkinsonova nemoc. Může za to právě nikotin.

Kuřáci tolik nepřibírají na váze. Nikotin totiž zpomaluje vypouštění tráveniny do střeva, naopak průchod tráveniny střevem urychluje a konečně nikotin zvyšuje bazální metabolismus, tedy jakousi celkovou základní energetickou potřebu těla, o 10 % - tedy cca 800 kJ. Studii o tom, že nikotin snižuje chuť k jídlu, publikoval například magazín Phychology & Behavior.

Lidé holdující cigaretám mají po dobu účinku nikotinu lepší soustředění - je to díky aktivaci acetylcholinové kaskády.
Kouření dokáže zlepšit aktuální zhoršený stav schizofrenie a schizofrenické nálady, upravuje nerovnováhu serotoninu a dopaminu v mozku (proto velmi mnoho psychiatrických pacientů kouří). Lékaři ale upozorňují, že v obecné rovině kouření naopak psychiatrické nemoci zhoršuje.
U žen kuřaček je menší výskyt rakoviny děložní výstelky (endometria) po 60. roku věku - důvodem jsou hormonální vlivy.
Nikotin snižuje frekvenci výskytu ulcerozní kolitidy (zánětlivého onemocnění střev vedoucího ke vzniku vředů).
Nová studie překvapivě zjistila, že muži kuřáci jsou ohroženi nižším rizikem, že budou muset podstoupit výměnu kolenního či kyčelního kloubu, než muži nekuřáci. Z nějakého záhadného důvodu také kouření mírně chrání před osteoporózou. Nikotin zřejmě brání opotřebování kloubů a chrupavek.
Kouření také snižuje riziko smrti po infarktu. Kuřáci se rovněž obvykle zotavují po srdečních příhodách lépe než nekuřáci. Na druhou stranu je ale jisté, že kouřením si lidé o infarkt doslova koledují...............

POZOR ja osobne jsem NEKURAK 55 let nekurak . . . . . . . . !!!!!!0 hlasů

Blahopřeju, mě by asi sralo umřít úplně tdravej, telo má jít do hrobu zhuntovaný.

0 hlasů

to je zase clanek ..... nebo nas zase pisalek pripravuje na z d r a z o v a n i ..........

D A N je jen a jen nastroj , jak stat muze oskubat sve obcany - - vubec , ale vubec nejde o zdravi obcanu ,,, ale jen a jen parazitovat na STRACHU??-VINY??-SPTNEHO SVEDOMI?? aaaaaaaaaa tim padem PODOJIT OBCANY - takovej ODPUSTEK

nejdrive medialne nastartuje STAT kecama-popopravdama - SKODLIVOST ALKOHOLU, SKODLIVOST KOURENI.....SKODLIVOST CUKRU .... DSKODLIVOST SADLA - MASLA .....atd.

nooo a kazdodeni OPAKOVANI LZI se stava PRAVDOU - - - nooooo a hned VYSTARTUJE S T A T a jako-vysvobozeni-hnedka-VYDA-ODPUSTEK

ODPUSTEK = DAN

kdyz si zaplatis ODPUSTEK muzese konzumovat chlastu kolik chces........... muses kourit kolik chces.......muzes se prejidat kolik chces.......atd.

nooooo a CLOVEK - HOMO SAPIENS si TO?? takto vysvetlila a NIC se vlastne nedeje - ZIVOT JDE DAL ...
NIC se nezmnenilo VSICHNI JSOU SPOKOJENI - - -

OBCANE STATU si koupili odpustek za svuj hrich - - - - noooo a STAT ?? ten hrabe prachy . . . . .

0 hlasů

Zdaněním nezdravých potravin u nás nelze provést, 99,9 % z nich jsou nezdravé a mnohé jedovaté a tak zdanění by znamenalo zdražení a ještě větší šizení potravin.

0 hlasů

neboli, dan z blbosti

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 09/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.