Dočasný ředitel České pošty byl definitivně jmenován

Ekonomika
13. 6. 2014 11:44
Martin Elkán.
Martin Elkán.

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) definitivně jmenoval generálním ředitelem České pošty bývalého ředitele obchodu a marketingu Martina Elkána. Čtyřiačtyřicetiletý Elkán poštu dočasně vedl od dubna, kdy nahradil Petra Zatloukala, který po dohodě s Chovancem rezignoval. Řekl to mluvčí pošty Ivo Mravinac.

Pošta je největším zaměstnavatelem v Česku, pracuje v ní přes 32 tisíc lidí. Roční tržby státního podniku jsou okolo 20 miliard korun, hospodaří se ziskem v řádu stovek milionů korun.

Elkán má pomoci poště vyřešit problémy, se kterými se v poslední době potýká. Musí si poradit s provozem ztrátových poboček za situace, kdy stát požaduje zachování rozsahu poštovní sítě, nastavit systém doplňkového prodeje na poštách, posílit spolupráci s obchodními partnery nebo vyjednat s odbory kolektivní smlouvu na příští rok.

Elkán do České pošty nastoupil v roce 1996 na hospodářskou správu po krátkém působení v Českomoravské stavební spořitelně jako vedoucí marketingu. V následujících letech se mimo jiné věnoval řízení obchodní činnosti v regionech, ale i produktovému marketingu a marketingové komunikaci se zákazníky. Od roku 2010 byl vrchním ředitelem divize pro obchod a marketing a o rok později jej Zatloukal zároveň jmenoval svým zástupcem.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Roman Vondrouš

Další čtení

Akcionáři ruské Sberbank schválili výplatu rekordní dividendy

Ekonomika
30. 6. 2025

Stát vydal za první pololetí dluhopisy v nominální hodnotě 181,3 mld. Kč

Ekonomika
30. 6. 2025

Prazdroj loni zvýšil tržby na 23 miliard, ale zisk mu stejně trochu klesl

Ekonomika
27. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ