Dolar <span>prudce posílil</span> vůči euru a koruně

Ekonomika
8. 8. 2008 11:07
Česká koruna prudce ztrácí vůči americkému dolaru
Česká koruna prudce ztrácí vůči americkému dolaru

Česká koruna prudce ztrácí vůči americkému dolaruEvropská centrální banka oslabila euro, když naznačila, že další zvyšování sazeb zřejmě nepřijde. Dolar je tak vůči evropské měně nejsilnější za posledních pět měsíců. Prudce posiluje rovněž vůči české koruně, která kopíruje pohyb eura.

Vůči americké měně koruna zaznamenala výrazné ztráty o desítky haléřů až na úroveň okolo 16,04 koruny za jeden dolar. "Trichet (guvernér ECB - pozn. red.) odstartoval propad eura, když opouští svou cestu kvůli oslabování ekonomiky," uvedl pro agenturu Bloomberg Saburo Macumoto z tokijské Sumitomo Trust & Banking.

Evropská měna proto kleslo o 1,1 procenta na úroveň 1,516 dolaru za jedno euro. Padá již čtvrtý týden po sobě, což je nejhorší ztrátová šňůra od května 2007. V příštích několika týdnech by euro mohlo podle Macumoty spadnout až na 1,5 USD/EUR. To by znamenalo, že k dolaru oslabí i česká měna.

Foto: archiv Týdne

Další čtení

ilustrační obrázek

Colt CZ: Zbraně dolů, munice nahoru. Jak se mění DNA české zbrojařské jedničky

Ekonomika
25. 3. 2026

Ropovod IKL před 30 lety otevřel do Česka cestu pro ropu z celého světa

Ekonomika
25. 3. 2026

Na brněnském výstavišti začínají čtyřdenní Stavební veletrhy i veletrh Pro Dítě

Ekonomika
25. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ