Ekonomickou situaci v ČR kladně vnímá 44 procent lidí

Ekonomika
1. 3. 2018 16:30
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Hodnocení ekonomické situace v Česku z pohledu občanů se proti konci loňského roku nezměnilo. V lednu ji kladně vnímalo 44 procent lidí, což je o procentní bod méně než v prosinci. Naopak o bod na 15 procent přibylo lidí, kteří na ni mají negativní názor. Dvě pětiny Čechů si nadále myslí, že ekonomická situace není ani dobrá, ani špatná. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Stejná zůstala i očekávání občanů ohledně ekonomického vývoje. Podle zhruba čtvrtiny se ekonomická situace v letošním roce zlepší, 16 procent lidí je v tomto ohledu pesimisty a polovina dotázaných očekává setrvalý stav.

CVVM rovněž zjišťovalo, jak lidé hodnotí životní úroveň své domácnosti, a ani v tomto případě se lednové výsledky neliší od prosincových. Více než polovina dotázaných označila svou životní úroveň za dobrou, 13 procent ji považuje za špatnou a 33 procent uvedlo, že není ani dobrá, ani špatná.

"Hodnocení životní úrovně v posledním období lze vnímat již jako zřetelně stabilizované a momentálně nevykazující žádný trend ke změně," uvedli autoři průzkumu, který uskutečnili ve druhé polovině ledna mezi tisícovkou obyvatel Česka starších 15 let.

Autor: ČTK Foto: , pixabay.com/RonnyK

Další čtení

Promet na valné hromadě Tatry odmítl navýšení kapitálu pro miliardové investice

Ekonomika
18. 7. 2025

Český státní dluh v pololetí vzrostl o 139 mld. Kč na 3,504 bilionu Kč

Ekonomika
18. 7. 2025

Obchod mezi Čínou a Severní Koreou v pololetí vzrostl o 30 procent

Ekonomika
18. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ