Finanční správa v září změní certifikát u pokladen EET

Ekonomika
20. 8. 2018 22:00
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Finanční správa 10. září změní u elektronické evidence tržeb certifikát, který zabezpečuje spojení mezi pokladními zařízeními evidujícími tržby. Správa o tom informovala v tiskové zprávě. Dále upozornila, že uživatelé pokladen si mají u svých dodavatelů zařízení ověřit, zda je pokladna na změnu připravena.

"Důvodem výměny certifikátu je ukončení činnosti veřejné certifikační autority GeoTrust a převod jejích aktivit pod autoritu DigiCert. Změna nesouvisí s pokladními certifikáty pro evidenci tržeb sloužících k autorizaci datových zpráv," uvedl generální ředitel Finanční správy Martin Janeček.

Podle dostupných údajů Finanční správy z 24. července eviduje tržby 172 527 poplatníků, kteří dosud zaevidovali zhruba 6,5 miliardy tržeb.

Autor: ČTK Foto: , Pixabay.com/3dman_eu

Další čtení

Americké akciové indexy S&P 500 a Nasdaq uzavřely na nových rekordech

Ekonomika
1. 5. 2026

Trump ohlásil zvýšení cel na dovoz aut z EU na 25 procent

Ekonomika
1. 5. 2026

ČEZ koupil od ÚJV Řež inženýrskou společnost Energoprojekt Praha

Ekonomika
30. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ