Faktor Soukup - informovaný, chytrý, odvážný

Podnikatel
Fischer: V Německu podnikatelům nebrání pomluvy ani podvody

21.06.2014 19:29

I na prahu šedesátky zůstává kdysi nejoblíbenější český politik a populární podnikatel Václav Fischer věrný podnikání v cestovním ruchu. Na jeho znovuobnovenou značku Fischer Reisen na německém trhu lidé podle něj stále dobře slyší, s podnikáním je spokojený.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Fischere, ser na CEZko, tam psenka nikdy nepokvete. Aneb jak maji napsano na dverich jistych partaji: Tady je Krakonosovo, tady je Mafianovo, tady je Bemovo/Rittigovo/Janouskovo, tady je to NASE a kdo jsme my te nemusi zajimat nebo te obereme do posledniho pericka. Prrrrd!

0 hlasů

Pred 10 lety mi jeden majitel CK v Nemecku nabizel cele to, ze prodava zajezdy a pobyty v zahranici a ze by mel aktivni zajem o to abych s nim spolupracoval jakoze bych (pre)prodaval v CR a svezlo by se to dle poctu... O coz jsem mel docela zajem, ale s autem kde jsem byl rad kdyz to ujelo 20km, bydlenim na vsi bez internetu, zamestnanim na plny uvazek kde i 3 dny za sebou 16-ti hodinove sichty (a potazmo proste nepristupny emailem i telefonem), ziti z vyplaty na vyplatu natoz nemiti penez na kancl a zvlaste nejake zalezitosti jako pojisteni (zvlaste kdyz by to bylo na me jmeno a jako vlastni firmu), to proste jako veci jako docela zadrhel.

0 hlasů

Coz docela skoda, protoze vlastne vse jako pripravene (katalog, kontigenty, atd.) a nejaky preklad jako takovy v ramci toho docela malickost. V dalsim mem zamestnani, ktere bylo v incoming CK v Praze, jsem se o tom po nejakem case zminil majitelum jakoze "se znam" s majitelem CK v Nemecku, ktery pro tu incoming CK sice docela nezajimavy nebot si sam jezdi napriklad do CR domlouvat pro budouci zajezdy to ci ono, ale i oni videli docela zadrhel v zalezitosti toho pojisteni-kauce, jakoze myslim tenkrat pul milionu Kc jako zaloha kvuli mozna nekolika desitkam osobam v prumeru za mesic... Ale pravda, ze jsem ja nemluvil s pravnikem zda pri faktickem jako preprodeji ci podobne vlastne by ta CK v Nemecku nenosila odpovednost za pripadne zajisteni navratu ci podobne.

0 hlasů

Tak či tak stranou toho mého anebo obecně rozjetí vlastního byznysu, pokud nemluvíme vyloženě o burzování anebo lastminutování, tak ta záležitost té kauce je něco co částečně chápu ale zároveň mi to přijde poněkud absurdní. Tj., jako příklad: Mám CK a FIT prodám klientovi v Brně pobyt v Praze včetně přepravy. Klient zaplatí 100% předem a já zaplatím 100% přepravci, hotelu (atd.), vše předem. Pokud by došlo k tomu, že přepravce nezajistí smlouvenou přepravu ani jakoukoliv přijatelnou náhradu, tak je zcela pochopitelné pokud se klient obrátí na CK, a té CK (/mně) se pochopitelně hodí jako mít rezervu anebo prostě kreditní kartou s kterou můžu zajistit klientovi víceméně přímo náhradu (pokud volání přepravci nemá jako žádný výsledek). Také je naprosto pochopitelné, že klient preferuje přes CK jakože jeden důvod je ohledně případného souzení s tím přepravcem, zvláště potom když vlastně v jiném státu, jakože ten přepravce pravděpodobně má nějaký majetek který se případně dá zpeněžit ale klient pochopitelně nutně nemá zájem trávit čas souzením a dokládáním atd. To jako vše pochopitelné. Co mi ale přijde poněkud absurdní je, že pokud například u ČSA nebo Lufthansy objednám klientovi/ům let, který mi je potvrzen, a ten let neletí protože například náhlá stávka, tak bych si myslel, že je v první řadě na ČSA nebo Lufthanse aby zajistila náhradní let, a v tom mi to přijde jako absurdní, že pokud provozuji CK kde není problém zaplatit služby předem (případně na místě s doprovodem však potvrzená objednávka s tím, že se zaplatí pří check-inu, což však jistě někdy jako zdržující), a další strana neplní smluvní závazek, tak pochopitelně pokud v té CK jako flexibilní nebo podobně, ale že by mi vznikl prohřešek, že zvláště vlastně docela seriózní smluvní partner neplní svůj závazek a já případně přijdu nejen o co klienti zaplatili ale navíc i to co jíž zaplacené například u hotelu (jakože finanční škoda) a případně to nevysoudím na přepravci anebo to trvá několik let za dalších nákladů, tak to mi poněkud přijde jako že se hází blame na špatnou stranu pokud se obecně vychází z toho, že za každý problém může vždy CK nebo podobně, a v tom mi to přijde absurdní, že by někteři promítali obraz jakože i CK která vlastně služby předplatila by měla být schopná zaplatit let dvakrát když například jíž u ČSA byl potvrzeně "koupen".

0 hlasů

Tak Cechacci, ted zanete nadavat :)))... Na cizince, na Zidy a na homosexualy.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 13/2024 najdete >
Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov