Japonci postaví u Mostu továrnu za 1,2 miliardy korun

Ekonomika
27. 3. 2017 14:07
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Japonská společnost HI-LEX postaví u Mostu továrnu na dveřní systémy pro automobily. Investuje do ní 1,16 miliardy korun. Stavba závodu by měla být dokončena v červnu příštího roku. V první fázi chce společnost HI-LEX Czech přijmout 100 pracovníků. Do roku 2023 plánuje zaměstnat až 250 lidí. V tiskové zprávě to uvedla agentura CzechInvest.

"ČR má velmi vyspělou podnikatelskou infrastrukturu a výhodnou pozici, kterou využijeme při expanzi našeho podnikání nejen v Evropě, ale celosvětově. Kromě přístupu na přední automobilové trhy oceňujeme i širokou základnu kvalitních českých subdodavatelů," uvedl prezident a výkonný ředitel HI-LEX Europe GmbH Taro Teraura.

Autor: ČTK Foto: Autor/Depositphotos , brozova

Další čtení

Elektrárna Dlouhé Stráně je technickým i přírodním unikátem

Ekonomika
20. 6. 2026

Firmy Federal a Remington ze skupiny CSG získaly kontrakt od FBI za 77 milionů USD

Ekonomika
19. 6. 2026

ČNB zvýšila úrokovou sazbu na 3,75 procenta, Babiš to předtím kritizoval

Ekonomika
18. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ