Koh-i-noor koupil továrnu v Bulharsku

Ekonomika
11. 7. 2007 07:49
bez popisku 14933
bez popisku 14933

Českobudějovická společnost Koh-i-noor Hardmuth udělala další krok k posílení své pozice na evropském trhu kancelářských potřeb. Podle Hospodářských novin ovládla bulharskou firmu Hemus, která v Burgasu vyrábí fixy, lepicí pásky a další kancelářský sortiment.

Koh-i-noor koupil 97procentní podíl Hemusu od rakouského holdingu Kirchdorfer Schreibwaren. Smlouva byla podepsána v neděli, v úterý pak česká firma v Burgasu na valné hromadě Hemusu obsadila klíčové posty a změnila její název na Koh-i-noor Hemus. Cenu transakce, o níž se jednalo celé dva roky, ani jedna ze stran nesdělila, uvádějí HN.

Bulharský Hemus byl založen už v roce 1928 a nyní zaměstnává zhruba 200 lidí. Jeho tržby se pohybují v přepočtu kolem 250 milionů korun. Spolu s areálem Koh-i-noor koupil také ochrannou známku Hemus Mark. Ta má na Balkáně silné postavení, a Češi proto plánují, že přes ni posílí svou obchodní pozici nejen v Bulharsku, ale i v Rumunsku a Turecku, poznamenávají HN.

Foto: archiv

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Banky zpřísní od dubna limity pro investiční hypotéky, jak doporučila ČNB

Ekonomika
29. 3. 2026

Správu železnic čekají organizační změny, týkat se budou až třetiny zaměstnanců

Ekonomika
27. 3. 2026

Účetnictví jako volant, ne koule u nohy. Expert varuje před přílišným optimismem

Ekonomika
27. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ