Faktor Soukup - informovaný, chytrý, odvážný

Levné kouření
Konec surového tabáku? Stát chce zavést daň

10.01.2015 11:23 Původní zpráva

Ministerstvo financí hodlá zavést spotřební daň na takzvaný surový tabák. Nespadá totiž do definice tabákových výrobků a tato daň z něj není většinou odváděna, což vede k podvodům. Lidé nakládající se surovým tabákem se navíc budou muset registrovat. Vyplývá to z novely zákona o spotřební dani, která prošla připomínkovým řízením.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Jan Novák (6 hlasů) 10.01.2015 12:26

    Takhle se na poddané musí! Stát potřebuje čím dál více peněz nejen...

  • josef novak (6 hlasů) 10.01.2015 14:29

    Už nejsou fronty na banány a pomeranče Ale zato jsou fronty na...

  • Jan Dýmal (4 hlasy) 10.01.2015 17:16

    Problém je mnohem hlubší, pro zjednodušení si představme že třeba...

  • Martin Macháček (4 hlasy) 10.01.2015 13:14

    A v tom spočívá ta zločinnost EU. Kdo není poslušný, nedostane...

  • Otakar Zemek (1 hlas) 10.01.2015 15:02

    Jen pro upřesnění, termostat nic nevyhřeje, termostat umí teplotu...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Už nejsou fronty na banány a pomeranče
Ale zato jsou fronty na úřadech práce.
22. LISTOPADU 2014
Doufám, že vám neušel jeden fakt: 22. listopadu 2014 (velice příhodně právě v týdnu, kdy se halasně oslavovalo pětadvacáté výročí Velkého Sametového Listopadu) se v naší zemi pořádala sbírka potravin pro lidi bez prostředků, a např. seniorům nebo svobodným matkám se rozvážely pytlíky mouky nebo těstovin, na které nemají peníze. A naše servilní televize to ještě vychvalovala jako ušlechtilý projev charitativního cítění občanů. Myslím, že každý slušný člověk se při těch záběrech musel stydět – za režim, kde jedna sedmina lidí žije na hranici chudoby nebo pod ní a kde charita musí nahrazovat samozřejmou sociální péči, i spolu s těmi, kterým nezbývá než takovou žebračenku poníženě přijmout. Jestli to je výsledek Listopadu, pak všechny ostatní jsou nicotné a směšné. S výjimkou snad toho, kam přišly peníze, které tak zoufale chybí – těm, kteří mají jachty na Jadranu a byty v Emirátech, to samozřejmě vyhovuje.

22. LISTOPAD BYL DEN NÁRODNÍ HANBY. TOHLE ŽE JSME CHTĚLI?

6 hlasů

Na chudý lid se musí tvrdě kde jinde by ty prachy vybrali.

1 hlas

Znamená to zákaz pěstování a zpracovávání tabáku pro osobní spotřebu? Tedy pokud si někdo bude chtít vypěstovat a zfermentovat pár rostlin tabáku, tak musí zaplatit kauci 10 milionů korun a nebo porušuje zákon? Celkem blbost, ne?

Semínka lze běžně koupit a jediný důvod proč si lidé nepěstují tabák ve větším množství je ten, že jeho zpracování do podoby přijatelné ke kouření je poměrně složité. Usušený tabákový list je totiž naprosto odporný, při nedokonalé fermentaci zase listy snadno chytají plíseň a jsou tak zdravotně závadné.

Bedna s polystyrenu o velikosti metr krychlový vyhřívaná termostatem po dobu jednoho měsíce ale tento problém řeší.

1 hlas

Kde žijete? Monopol státu na pěstování tabáku byl už za císaře pána...

0 hlasů

Pěstování je povolené, semínka lze běžně koupit. Zakázané není proto, protože jednak existují okrasné varianty tabáku a také se tabák používá na vysokých školách jako rostlina na které se zkouší kde co, od genetických modifikací po různé druhy světel atd. protože za vhodných podmínek roste velice rychle.

Na google jdou najít návody jak tabák pěstovat i fermentovat, listy se dají fermentovat v kýblu stabilně vyhřívaným na 45 stupňů a ke konci se to sterilizuje na 60 stupňů. Vzhledem k pracnosti celého postupu se to málokomu vyplatí dělat, proto to nikdo nedělá. Ne že by to nešlo naučit, ale to by většina lidí nesměla být líná. Je velice snadné to pokazit, takže si 3 měsíce pěstujete tabák a ono vám to pak zplesniví, riziko. Ale jako alternativa pro ty kterým rodiče nepovolí pěstovat trávu je to dobrý hobby ;)

Daleko snažší než tabák ke kouření je příprava šňupacího tabáku, ten je ale třeba dělat ze silnějšího tabáku selského, z virginského moc nekope. Stačí dát usušené listy tabáku na chvíli na pánev na sporák spolu s trochou jedlé sody (není nutná, ale zlepšuje sílu...) a pak je potrdit ve hmoždíři, výsledek pak přesít přes síto aby se z toho odstranily zbytky větviček. Šňupec je hnedle hotový, nevýhodou je že není aromatizovaný a voní jako seno, v tomto stavu lze ale dovoňet - stačí dát do krabičky třeba s malinou a ono to nasákne vůni.

Největší kumšt je tabák do vodní dýmky, návody na internetu nejsou moc funkční, běžně usušený nefermentovaný list prakticky odmítá nasát melasu i když je v ní naložen třeba měsíc. Nejlepší asi bude ho rozklohňat dokud je ještě vlhky a s melasou smíchat, případně s glycerínem z lékárny a nějakou potravinářskou esencí pro chuť. Recept nevyzkoušen!

1 hlas

Opět ukazujete svou blbost, za R-U sice bylo pěstování zakázáno (i když se "domovina" pěstovala stejně) ale zákon byl už dávno zrušen a pro osobní potřebu můžete pěstovat tabák zcela bez problému. Problémem ovšem je, že před kouřením se tabák obvykle zpracovává (fermentací) což pro řadu lidí nemusí být jednoduché a tedy není jsisté že to co vypěstujete bude opravdu chutnat "jako ty s velbloudem".

1 hlas

A proč hned zrovna blbost, nestačila by neznalost? Pokud vím, tak to bylo vždy zakázané. Ale dnes je holt jiná doba...

0 hlasů

Jen pro upřesnění, termostat nic nevyhřeje, termostat umí teplotu pouze regulovat.

1 hlas

Takhle se na poddané musí!

Stát potřebuje čím dál více peněz nejen proto, že se tyto rozkradou. V první řadě proto, aby Stát mohl PŘEROZDĚLOVAT a tím "vyrábět" svou nepostradatelnost. Zároveň je to páka. Kdo nebude poslouchat, nedostane (ze svých peněz) státní příspěvek.

Na stejném principu samozřejmě funguje EU. Vezme vám peníze, a potom vám nějaké vrátí výměnou za to, že budete na čele nosit její reklamu.
A kdo nebude poslouchat, nedostane dotace. Viz na rok 2020 chystané genderové kvóty. Pokud návrh, který již prošel Evropským Parlamentem, odhlasují členské státy, pak neposlušné firmy nedostanou dotace, na které tyto samy přispívají.

6 hlasů

A v tom spočívá ta zločinnost EU. Kdo není poslušný, nedostane dotace. A tak stále více a více přispíváme do kasy EU a dostáváme méně a méně. Zdůvodní se to snadno. Špatné žádosti a odůvodnění. Pokud nevystoupíme z EU a NATO, tak spolu s nimi zkrachujeme.

4 hlasy

Macháček vy jste ale kašpar!!!

0 hlasů

Problém je mnohem hlubší, pro zjednodušení si představme že třeba odvedeme do kasy 10 miliard, v MOŽNÝCH dotacích "dostaneme" (ale nevyčerpáme třeba 12 miliard, jenže to i kdybychom je vyčerpali není zdaleka výhra. Dotace jsou vázané na konkrétní věci, které třeba nepotřebujete - typicky třeba cyklostezka vedle rozbité silnice, takže nemůžete použít "dotaci" na to co potřebujete, ale jen na to co nějaký zmrd v bruseli rozhodl. Ale i když najdete dotaci na věc která je potřebná - třeba čistička, dotace ji ve skutečnosti moc neřeší. V reálu je to tak že požádáte o dotaci, což znamená předložit řadu věcí, které byste jinak nepotřeboval a protože třeba na vesnici nebo menším městě na to nemají člověka musí si najmout firmu která vám potřebné "zařídí" za pár desítek nebo i stovek tisíc. Pokud dostanete dotaci přislíbenu, ještě zdaleka nemáte vyhráno, celou stavbu financujete vy ze svého a až po kolaudaci se dotace přiznává a to zdaleka nemusí být v přislíbené částce (může být krácena). Takže třeba ČOV pro vesnici by stála 500 000, slíbeno máte 50%, jenže k vašim 250 000,- si přidejte peníze za vypracování dokumentace pro EU buďme levní, třeba 30 000,-, pak ale potřebujete i těch druhých 250 000,- na které věříte že je dostanete, musíte si je tedy půjčit a platit z nich úrok, řekněme že to bude docela nízko a máte dalších třeba 50 000,- , postavíte ČOV a v dalším kole bojujete o to abyste dostal ty prachy co máte slíbené, nemusí to být všechno co vám slíbili a třeba taky nic, ale bermě že dostanet 80%slíbeného, tedy 200 000,- těmi splatíte ČÁST dluhu v bance který je díky úroky už 300 000,- po vrácení pokud to půjde opravdu rychle máte tedy v ČOV svých 280 000,- + 100 000 dluh takže 380 000,- a EU se prsí, jak vám na ni dala dotaci 200 000,- reálně ale je to 120 000,- protože nebýt jí nemusel jste si vzít půjčku, nemusel jste prodražit věc papíry pro EU. A to ještě beru celkem ideální podmínky a věc která k něčemu je a ne píčovina typu projektů "začleňování".
Ve skutečnosti jsme už dávno "čistí plátci" a celá dotační politika je jako když vám tchyně půjčí peníze ale rozhodne, že je nesmíte použít na střechu, do které vám teče, ale musíte udělat plot, protože jí by se líbil ten "co má soused". Na konci máte plot který jste nepotřeboval, dluh u tchýně a pořád děravou střechu.
Jo EU to je vymoženost, že i RVHP byli proti ní troškaři.

4 hlasy




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov