Koruna posílila vůči dolaru, k euru stagnovala

Ekonomika
27. 6. 2017 18:42
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Koruna v úterý stagnovala vůči euru a posílila k dolaru. K euru se kolem 17:00 obchodovala proti pondělnímu závěru o haléř slabší na 26,26 Kč/EUR a k americké měně získala 17 haléřů na 23,26 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Klidné obchodování regionálních měn vůči euru souviselo podle Jana Vejmělka z Komerční banky s úterním prázdným ekonomickým kalendářem. "Mnohem zajímavější pohyby zaznamenaly regionální měny vůči americkému dolaru, kde si celkem významně polepšily," poznamenal.

Důvodem podle něj bylo posílení eura vůči dolaru v reakci na jestřábí komentáře prezidenta Evropské centrální banky Maria Draghiho. "Draghi potvrdil, že strach z deflace je za námi, nyní je ve hře návrat inflace. A i když jsou některé inflační komponenty utlumené, jedná se podle něj o dočasnou záležitost," uvedl Vejmělek.

Dolar se tak odpoledne obchodoval za 23,25 Kč/USD, ještě dnes ráno stál 23,50 Kč/USD, dodal.

Tabulka.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ