Lídři exportu proberou nové trhy i nedostatek pracovníků

Ekonomika
18. 10. 2016 06:29
Strojírenská firma. Výroba na export (ilustrační foto).
Strojírenská firma. Výroba na export (ilustrační foto).

O tom, zda je Evropská unie zárukou stability pro český export, kde je prostor pro další expanzi, zda bude pro zajištění růstu dostatek pracovních sil nebo o tom, na co se mají exportéři připravit po ukončení devizových intervencí ČNB. O těchto tématech se bude mimo jiné hovořit na Setkání lídrů českého exportu v Rudolfově galerii Pražského hradu.

Setkají se zde ředitelé tuzemských strojírenských firem. Kromě nich přijali pozvání například místopředseda vlády Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), viceguvernér ČNB Mojmír Hampl, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar nebo generální ředitel pojišťovny EGAP Jan Procházka.

Součástí konference bude také zveřejnění výsledků průzkumu analytické společnosti CEEC Research mezi 101 strojírenskými firmami v České republice. Ředitelé těchto společností v srpnu odpovídali na to, jaký očekávají vývoj v sektoru v letošním a příštím roce. Podle poslední studie z ledna strojírenství letos vzroste o 2,7 procenta, v příštím roce o 2,5 procenta. Strojírenství se za českém exportu dlouhodobě podílí více než 50 procenty.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Šálek Václav

Další čtení

Stát vydal za první pololetí dluhopisy v nominální hodnotě 181,3 mld. Kč

Ekonomika
30. 6. 2025

Prazdroj loni zvýšil tržby na 23 miliard, ale zisk mu stejně trochu klesl

Ekonomika
27. 6. 2025

PPF prodá svou banku Home Credit v Kazachstánu tamní společnosti

Ekonomika
27. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ