Malí živnostníci by mohli platit daň a odvody pevnou částkou

Ekonomika
26. 1. 2019 20:26
ANO chce ulevit drobným podnikatelům.
ANO chce ulevit drobným podnikatelům.

Hnutí ANO chce zavést pro nejmenší podnikatele možnost úhrady daně a odvodů jednou pevnou částkou. Odpadla by jim díky tomu administrativa s daňovým přiznáním i kontroly. Po sobotní ideové konferenci vládního hnutí v Ostravě to novinářům řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Novinku by podle jejího záměru mohli využít podnikatelé s ročním obratem do milionu korun. Nesměli by ale být dobrovolnými plátci daně z přidané hodnoty. Právě milion korun ročního obratu je hranice pro registraci k DPH.

Výši roční částky, kterou by mohli nejmenší podnikatelé zaplatit místo daně a odvodů, Schillerová nesdělila. Řekla, že představu má, ještě se o ní ale bude debatovat, uvedla. Opatření by podle ní mohlo být součástí širší daňové reformy patrně od roku 2021.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Šulová Kateřina

Další čtení

Francie vybrala na nové dani pro bohaté jen čtvrtinu plánovaného výnosu

Ekonomika
24. 1. 2026

Pražské letiště nabízí cestujícím digitální asistentku místo SMS notifikací

Ekonomika
23. 1. 2026
ilustrační fotografie

Cena stříbra poprvé překročila 100 USD za unci, zlato je blízko 5000 USD za unci

Ekonomika
23. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ