Nábytek on-line. IKEA v Česku spustila e-shop

Ekonomika
1. 9. 2016 16:30
Generální ředitel společnosti IKEA Marek Feltl.
Generální ředitel společnosti IKEA Marek Feltl.

Nábytkářský řetězec IKEA spustil v Česku e-shop. Firma spuštění internetového obchodu oproti původním plánům urychlila kvůli velkému zájmu zákazníků. Vybírat on-line je možné prakticky z celého sortimentu několika tisíc výrobků.

Řetězec byl jedním z posledních velkých prodejců v oboru, který on-line prodej dosud nenabízel. Dosud mohli zájemci využít pouze službu "Klikni a vyzvedni", která umožňovala vybrat a zaplatit produkty prostřednictvím on-line platformy na internetu a následně si zboží vyzvednout v obchodním domě nebo výdejním skladu.

"Naši zákazníci se dlouhodobě a velmi silně dožadovali možnosti nakoupit výrobky IKEA prostřednictvím internetu, a proto jsme všichni rádi, že jim ji nyní můžeme nabídnout," uvedl generální ředitel společnosti Marek Feltl.

Firma službu nazývá Klikni a dovezeme, zatím bude zboží distribuováno přímo z obchodních domů. Kompletní on-line řešení zavede řetězec v České republice v letech 2018 až 2019. "V rámci našeho lokálního řešení 'Klikni a dovezeme' připravujeme jednotlivé objednávky přímo v našich obchodních domech a doručujeme je ve spolupráci s našimi lokálními partnery v oblasti dopravy. V budoucnu bude některé objednané zboží našim zákazníkům doručováno přímo z našich globálních centrálních skladů," uvedla manažerka společnosti Nina Maláková.

Podíl nábytku prodaného v e-shopech v ČR loni činil zhruba sedm procent a dál roste. Vyplývá to z údajů Asociace českých nábytkářů. E-shopy již provozují velcí prodejci, například Sconto či Asko nábytek. Prodeje nábytku loni v Česku stouply meziročně o 7,8 procenta na 34,7 miliardy korun.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Krumphanzl Michal

Další čtení

Vydavatel časopisů Rolling Stone a dalších žaluje Google za souhrny od AI

Ekonomika
15. 9. 2025

PPF získá další pražský hotel, za 1,8 miliardy korun kupuje dejvický Diplomat

Ekonomika
15. 9. 2025

Philip Morris zdvojnásobí investici do kutnohorského závodu na více než 2 miliardy Kč

Ekonomika
15. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ