Nelegální prodej. Inspekce nachytala o Velikonocích tři obchody

Ekonomika
18. 4. 2017 13:45
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Česká obchodní inspekce (ČOI) během kontrol obchodů na Velikonoční pondělí zjistila, že tři větší prodejny byly otevřeny v rozporu se zákonem o prodejní době. Šlo o obchod s použitými náhradními díly v Českých Budějovicích a dvě provozovny na tržnici ve Studánkách. ČOI to uvedla v tiskové zprávě. Celkem inspektoři provedli v pondělí 279 kontrol obchodů.

"Ve všech třech případech se jednalo o kontroly na základě podnětů spotřebitelů. S těmito třemi prodejci povede ČOI správní řízení, ve kterém se bude rozhodovat také o výši pokuty," uvedl mluvčí inspekce Jiří Fröhlich. Výše sankce může dosáhnout až jednoho milionu korun, v případě opakovaného porušení až pět milionů.

Obchody musí podle nové legislativy zavřít na Nový rok, Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, 28. října, 25. a 26. prosince. Na Štědrý den mohou mít otevřeno do 12:00. Zákaz prodeje se nevztahuje na obchody s prodejní plochou do 200 metrů čtverečních, lékárny, čerpací stanice, obchody na letištích nebo nádražích nebo na prodejny v nemocnicích. Podnikatelské svazy už kvůli normě podaly ústavní stížnost.

Od začátku platnosti zákona loni na podzim zjistila inspekce 17 porušení zákazu prodeje.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Černý Jan

Další čtení

Inflace v Turecku v červnu zvolnila na 35,1 procenta, zůstává nejvyšší v Evropě

Ekonomika
4. 7. 2025

Majetkový úřad prodal bývalé sídlo ÚSTR v Praze na Žižkově za 387 milionů korun

Ekonomika
3. 7. 2025
ilustrační foto

Cestování je hit. Do patnácti let se ztrojnásobí, říká průzkum

Ekonomika
2. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ