Faktor Soukup - informovaný, chytrý, odvážný

Téma TÝDNE
Obchodníci s emocemi. Šmejdi radí, jak se stát úspěšnými

02.09.2017 19:05 Původní zpráva

V Česku kvete byznys se "sebezlepšováním". Koučů, kteří nám za nemalé peníze radí, jak se stát úspěšnými, "zažehnout vnitřní sílu" a milovat sebe i výzvy, stále přibývá. Často se však rekrutují z řad lidí netušících o podnikání ani psychologii zhola nic. Kdo jsou obchodníci se štěstím a emocemi?

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Jiří Novotný (2 hlasy) 03.09.2017 11:54

    Tak trochu podezřívám autorky tohoto článku, že mají nějaké vážné...

  • Dalibor Dobrota (1 hlas) 03.09.2017 03:56

    Pisatel je nějaký trouba. Šmejdi jsou třeba Jíří Vokáč Čmolík nebo...

  • Václav Vojtěch (1 hlas) 05.09.2017 21:54

    Je mi líto všech, kteří tento článek četli. Neboť tolik nesmyslů...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Nevím, kdo článek napsal, ale kdyby nebylo těchto motivátorů, nejspíš bych už před pěti lety umřela na těžkou chorobu. Nepřipadá mi fér házet bez konkrétních důkazů špínu na lidi. Mezi všemi se najdou špatný lidi i dobrý. Dál bych řekla, že informace o ceně vstupenek na Deepaka Chopru není pravdivá. Vím to, protože jsem tam byla a mám s panem Choprou foto. Vstupenka stála okolo dvou tisíc. Dál bych podotkla, že lidé platí za to, co chtějí a pokud někdo CHCE dát peníze, je to svobodná volba. Když tyto služby nemají požadovaný efekt, může to být mnoha důvody, ale zpravidla ta potíž je v podvědomí. Pan Chopra je uznávaný odborník v oblasti, které se věnuje, kdyby nebyl, nejspíš by nedělal pro Hollywoodské špičky. Jako například Oprah apod. Kouč je člověk, který nám pomáhá psychicky nebo v určitých životních situacích. Všichni to potřebujem jak prase drbání, protože naše společnost funguje jak funguje a vzájemně si lidi způsobují dost bolest. Koučování není o tom být lepší, ale přijmout se se vším všudy. Naučit se mít rád, mít rád své okolí a zkoušet cesty poznání i jestli mohu zbohatnout stejným způsobem, jako lidé, kteří toho dosáhli. Mimo jiné Mark Dzirasa je motivátor proto, že má ve společnosti Amway dobrou fungující skupinu. Akorát nechápu, proč je to v článku mícháno dohromady, protože jeho motivátorství je zcela nezávisle odděleno od Amwaye. Nedokážu posoudit, proč píšete články, jaké píšete, ale doufám, že toho kouče navštívíte, uděláte si zkušenost a pak to teprve ohodnotíte.

0 hlasů

Je mi líto všech, kteří tento článek četli. Neboť tolik nesmyslů přinést dohromady v jednom článku je opravdu výkon a vede jen ke zmatení lidí.
Tak předně, výraz šmejdi pochází z předváděcích akcí, o tom tu nemůže být řeč.
Koučování a osobní poradenství je seriózní obor, který pomáhá lidem. Ano i v tomto oboru, tak jako všude, jsou "černé ovce" nebo lidé, kteří svou práci nedělají dobře. Ale to platí všude.
Obviňovat pana Kirše, že je podvodník je příliš silné. Přihlášení do jeho kurzů je dobrovolné a jestli se to někomu nelíbí, požádá o vrácení peněz. I já jsem se kdysi do tohoto kurzu přihlásil a možná že bych nějaké výhrady měl, ale něco mi to dalo a bylo to fér.
Princip letadlo je úplně něco jiného, pochází to z multilevel marketingu a znamená to inkasovat peníze za získání člena bez přidané hodnoty. Dnes je to v EU trestné a už mnoho let se to nevyskytuje.
Nejen tyto, ale i ostatní kritické body jsou naprosto nesmyslně poskládané.
A v závěru, to je vrchol všeho, je součást moderní psychologie, neurolingvistické programování házeno do jednoho koše s ostatními podvodníky.
Neznám ony dámy, které nabízejí NLP a tady stojí na pranýři, nevím kde získaly certifikáty trenérů NLP ale uvedená obvinění, která zpochybňují běžné terapeutické metody jsou velmi hloupá.
A tak kritika těch, kteří v rámci "ohlupování lidí" by si opravdu kritiku zasloužili, vyzní velmi ploše. Ale zase, jejich zákazníci se pro tuto cestu sami dobrovolně rozhodli, byť pod vlivem nějakého marketingu a je to jejich vlastní rozhodnutí. I kdyby to stálo desetinásobek uvedených částek.
A zbývá odpověď na otázku, kdo je za tento nesmysl odpovědný? jsou to autorky nebo odpovědný redaktor, který se v oborech, za které je zodpovědný nevyzná?

1 hlas

Tak trochu podezřívám autorky tohoto článku, že mají nějaké vážné osobní problémy, možná se jim rozpadá vztah či rodina, to nevím, nebo snad berou možná i drogy? Kdo ví, jejich nahořklost je z toho cítit. Ve článku je několik pravopisných i faktických chyb. Kdyby alespoň věděli, co je to informarketing, a co je to seberozvoj. V tom je velký rozdíl!

Možná kdyby si některým tréninkem od zmíněných spíkrů prošly, teprve pak by pochopili jak hodně přínosné takové tréninky pro lidi jsou a MĚNÍ JIM ŽIVOTY K LEPŠÍMU. Stovky referencí kteří tito lidé na svých webech mají snad o něčem svědčí, nebo ne? Včetně dost známých lidí z byznysu i sportu.

Otázka tak je, co mají za sebou autorky Týdne? Možná právě opustily školu (alespoň v to doufám, i když tu titulky nemají) a v naději na kariéru hledají cokoliv, co můžou využít ve svůj prospěch a nějak to obrátit, jak už to v nečestné šedé novinařině bývá.... Smutné. Lituji vás dámy!

Nadpis článku je tak zcela zcestný. Tito lidé naopak dávájí většinou i garance vrácení peněz i po absolvování živých tréninků, což je zárukou, že si každý posoudí jak mu to pomohlo a co mu to dalo. Jde o solidní podnikání, které je naopak podle mě mnohem čestnější, než většina jiných typů podnikání, protože tito lidé pomáhají ostatním činit tento svět lepším nebo minimálně pomoci jedincům kteří chtějí změnu ji uskutečnit.

JN

2 hlasy

Pisatel je nějaký trouba. Šmejdi jsou třeba Jíří Vokáč Čmolík nebo Andy Winson, co vytvořil kurs makač versus boháč.
David Kirš je poctivý podnikatel.
Kde na to přišel pisálek, že musel firmu převést na bílého koně?
Pavel Říha nabízí vrácení poplatku za školení, když nevyděláte 10x víc než to stálo. A vrací jen 2% lidem.

1 hlas

Prosím vás, co nabízí Pavel Říha kromě rádobychytrých keců? Na mě působí jako zoufalec, který si ani nemůže najít ženskou a který nikdy nic hodnotného nevytvořil. Tak nabízí svoje "produkty" a "vydělávání milionů", což pořád opakuje svým nesympatickým přízvukem. Jedině nesvéprávný jedinec by mu zaplatil 90 tis. Kč za jednodenní konzultaci. Jaké on má zkušenosti? Kde vůbec svoje údajné zkušenosti a znalosti nabral? Co vybudoval kromě svého webu a sáhodlouhých videí s hloupými kecy? Pokud bych si chtěla nechat od někoho radit, tak od skutečného profesionála jako je např. Robert Vlach a za zlomek ceny, kterou účtuje pan Říha, na kterého se může obracet opravdu někdo hodně zoufalý a nepříčetný.

0 hlasů

A koupila jste si aspoň jakýkoliv kurs od někoho jiného?
Vždycky ti lidi, co jsou mu podobní, jim, to připadá sympatické.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 30/2018 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Top dívky

Popcorn

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.