Faktor S

Čachry s jídlem
Podvody s jídlem? Do některých obchodů nejde inspekce ani jednou za rok

20.02.2012 06:29 Rozhovor

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) odhalila další nekalé praktiky v řetězcích supermarketů. Řetězce si sypou popel na hlavu, spotřebitelé si podobných zpráv všímají a jejich angažovanost v individuální kontrole potravin roste.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Marseille (95 hlasů) 20.02.2012 08:52

  Asi jsme žili každej v jiným socialismu. Nejste z Ruska? Mě bylo 15...

 • Anna Ryšánková (82 hlasů) 20.02.2012 09:50

  Za dob studií jsem při jedné brigádě v Makru byla přidělena na tzv....

 • Ron Vanhorne (81 hlasů) 20.02.2012 10:03

  Pavel Pospisil 20.02.2012 07:59 Zapomnel ses zminit o tom...

 • Pavel Haraším (80 hlasů) 20.02.2012 08:36

  Nesdílím názor soudruha tuneláře Bendla. Exemplární pokuty by...

 • Marseille (77 hlasů) 20.02.2012 08:03

  No vcelku máte pravdu pospíšile... Ale okurky nebyly bulharské, ale...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

V té anketě o potravinách mi chybí možnost: Ano, vím, že mi někdy v supermarketu nabídnou svinstvo, ale z finančních důvodů jsem nucen kupovat v obchodních řetězcích, třeba i ty prošlé potraviny. Tam by bylo kladných hlasů...

19 hlasů

Znate to preci: blbounum se da prodat vsecko.

19 hlasů

Nejen blbounům, ale i těm, co mají hluboko do kapsy. I ti musí jíst.

17 hlasů

Poslouchal jsem nějakou besedu a tam si chlapík ze zěmědělské inspekce stěžoval, že než vyrazí na kontrolu, musí oznámit řetězcům, že je jde kontrolovat. A že to jsou zákony bezzubé, protože si je tenkrát zpracovali sami lidé z řetězců.

24 hlasů

Jj, je to pravda, viz : "Ministr zemědělství P. Bendl (ODS) i jeho stínový protějšek z KSČM P. Kováčik se v OVM shodli na tom, že boj proti falšovaným potravinám by měl přitvrdit. Je potřeba zjednodušit proces kontroly například tak, aby NEMUSELY BÝT NAHLÁŠENY DOPŘEDU. Navíc výsledky všech kontrol by měly být veřejné, aby si každý mohl jména podvodníků a špatných potravin snadno najít...."
(In: ct.cz, článek : Zrychlení kontrol...)

31 hlasů

Zbytečné rozčilování. Již dávno jsem pochopil, proč pan profesor všeho nazval ruku trhu "neviditelnou".

39 hlasů

Platil padesátikorunou a hvízdal si při tom. To byl pan Váňa někdy v r. 1960 v konzumu a celá vesnice ho zdrbala, jak utrácí.
Bohužel naše Hyper Super Extra markety se tu chovají jako pr.s.ta. Nejen, že se m nacpou to nejhorší, co by doma neprodaly, ale ještě to řídí tím nejhorším stylem. Aby ušetřily, tak naberou brigádníky, nejlépe důchodkyně (které jsou ještě relativně svědomité) za minimální mzdu minimální mzdu a honí je managery, které vybírají podle toho jestli na to mají žaludek - čili takovou spodinu bez sociálního cítění. Co myslíte, jak často se uklízí, vytírá důkladně. Podívejte se někdy pod a za regály o skladech ani nemluvě. A nejnovější varianta výmluv - selhání jednotlivce je naprostá blbost, je to selhání systému, kterému jednotlivec podlehl. Jejich tlak na něj je extrémní. A když pak slyším vyjádření mluvčího nebo vrcholného zástupce o tom, že dodávají sortiment, který si přeje český zákazník, tak si myslím hodně neslušné věci o českém vlez..... do zadku západních majitelů.

63 hlasů

Za dob studií jsem při jedné brigádě v Makru byla přidělena na tzv. "hnilobu", tak se to mu říkalo mezi stálými zaměstnanci...vtip spočíval v tom, že se z placu stahovalo ovoce a zelenina, ponejví papriky, rajčata atd...ktere byly nabalíčkované přimo v Makru, z balíčků se vytahaly shnilé kusy, ty jakž takž dobré se otřely třeba ubrouskem a znova se to nabalíčkovalo s novým datem... oproti tomu teřba u dovážených předem navážených balíčků ovoce a zeleniny se muselo dodržet, že pokud došlo k porušení obalu, vše muselo jít do lisu...takže meruňky, bylo jich kolo, kterým nic nebylo, jen se proděravěla síťak, musely jít do lisu, nesměli jsme ani ochutnat, to tam hned byly gorily s vysílačkama..lis spočíval v tom, že se do obrovských kontejnerů hazelo vše, jídlo s porušenými obaly, hniloba, oblečení, talíře, hrnky, noviny, no nač si vzpomenete a to vše dohromady se lisovalo a kamsi odváželo... nepochopím dodnes tento systém...a to byl rok, baj voko 1997...


Znama dělala v Carrefouru, popisovala, jak museli omývat klobásy vodou a leštit ubrousky namočenými v oleji, aby to vypadalo čerstvě, jak museli okrajovat shnilé okraje sýrů a balit to do nových balíčků, jak museli zasmrádlé maso marinovat a dál prodávat... Inu, kultura Západu, EU! Však tu carrefour skončil...ale nedělám si naděje, že jinde je to lepší, je to dle mého soudu ještě horší než tehdy...

82 hlasů

Za 100kčs jsem do roku 1989 potraviny z JEDNOTY ani neunesl.

29 hlasů

Mozna brambory :)

22 hlasů

Ať silně vzkvétají podvody a silně vzkvétá a mohutní korupce v celé ČR.

48 hlasů

Hlavně opět nezapomeňte zvolit Kradouska, Zločase,Drápalíka a ostatní sebranku, která dělá jen pro verlmi úzkou skupinu zbohatlíků,

36 hlasů

Nesdílím názor soudruha tuneláře Bendla. Exemplární pokuty by dokázaly leccos vyřešit. Ale jak znám ODS zcela určitě na toto téma připraví hezkou marketingovou kampaň s pěknými televizními spoty a ostrou letákovou kapmaní.

80 hlasů

Já bendlův názor taktéž nesdílím.
Ale, co v tomto udělali soudruzi Mládek, Palas nebo Fencl, když nám vládla ČSSD? Nebo za nich maléry v sámoškách nebyly? Ti měli se starali tak sami o sebe (Fencl kopil půlku jižní Moravy, Palas staví hotel, o plkalovi Mládků nic nevím).

27 hlasů

Meleš pitomosti ! ČSSD už nevládne šestý rok !

56 hlasů

:-))) přesně tak.

21 hlasů

V této zemi je VŠECHNO založeno na podvodech a okrádání prostých lidí !
Klaus to kdysi nyzýval neviditelná ruka trhu a měl to být zázrak, který nás za dvacet let dovede na úroveň Rakouska a Švýcarska. Místo toho nás dovedl do prdele !

76 hlasů

Ona je uroven a uroven.Koho a ci uroven to ale tacticky a pragmaticky neupresnil.Jeste rok,dva a uroven bude stejna s rakouskymi a mozna i se svycarskymi bezdomovci.Cili ma pravdu tunelmeister.

26 hlasů

Když si na sebe vydělá revizor,exekutor,proč ne člen inspekce.Zákon by měl umožnit aby náklady na kontroly a analýzy posléze zaplatil dotyčný prodejce.

24 hlasů

Potravinářská inspekce má 214 inspektorů na 42 tisíc provozoven. To asi láká prodejce k výše uvedeným praktikám (a nedělám si iluze, že by to třeba u "pracovitých" Asiatů bylo v lepším pořádku, než v hyper - super, spíš asi naopak).

To by se za komunistů určitě nestalo - byla jedna sámoška na celé sídliště, v sobotu v 9.00 už nebyl ani chleba, v regále možná bulharské okurky, nízkotučné mléko v pytlíku a vepřové ve vlastní šťávě (fuj!!!) čočka nebo třeba kakao jen Tuzexu, takže soudruhům stejně němělo co projít.

47 hlasů

Ano, presne tak to bylo. Prodavacka v zastere z umele hmoty , pul roku neprane. Stosy nalozeneho zeli ve sklenicich. Cerstve zbozi nebylo skoro vubec. Pecivo-jedna katastrofa. Nakupni kosiky obalene spinou. To jak vytekalo mleko z tech "plastickych vemen" a na to se balil prach. Jen skutecny magor si muze prat dobu pred 89. Ja jako cizinec jsem ten horor vnimal daleko vice nez domorodci.

18 hlasů

V te prodejne take nakupoval podle historie udajne Nikola Sohaj.

18 hlasů

Kecáš nesmysly, s jednou prodavačkou jsem téměř tři roky bydlel na patře měl jsem možnost poznat i zákulisí té tehdejší velkoprodejny. Mimo jiné, ta holka a její kolegyně si praly zástěry doma dvakrát týdně ! V kapele jsme měli kluka, který dělal údržbáře v jiné samošce a tam jsem to poznal taky ! Nic z toho, co tu blábolíš, není pravda, každý měl strach z kontrol, protože ty chodily neohlášené předem, troubo ! Možná, že je to proto, že jako cizinec víš hovno, jak to tu bylo !
A k tomu jsi měl ještě štěstí na nějakou blbou prodejnu s debilním vedoucím !

19 hlasů

Pavel Pospisil 20.02.2012 07:59

Zapomnel ses zminit o tom nejdulezitejsim.Nedostatek toaletni papir a bananas.Discriminace cikanu kteri museli makat,tak jako kazdy jiny radovy obcan.Take nedostatek exekutoru,heren a hracich automatu byl velky problem.Priste na takove veci nezapomen.Kde bylo sidliste na kterem jsi zil,nekde za Uralem?V Ceskoslovensku se vsechny ty konzervy daly zrat a s chuti,myslim do r.68 co bylo potom nevim.Dnesni konzervy jsou velke (fuj!!!).Ale nejvetsi a nejnechutnejsi Fuj je vase vlada,to je konzerva ktera uz se neda dele zrat.S (fuj!!!) konzervou se da zit s (fuj!!!) presidentem a (fuj!!!) vladou se neda.Mimochodem ty tvoje oplakavane znojemske okurky a jine lahudky se prodavaly bezne v "Dum Potravin".Za Uralem ale asi takove obchody nebyly.

81 hlasů

To by se za komunistů určitě nestalo, to jediná pravda v tomto blábolu !

37 hlasů

Budete se divit,ale za komunistů se dělo naprosto totéž,pracovala jsem v masně a co tam se provádělo se starými uzeninami je naprosto stejný systém jako dnes.Umýt,naolejovat a prodat za každou cenu.Prostě nic nového pod sluncem.

21 hlasů

Přečtěte si ještě jednou co nablábolil za kraviny, o uzeninách tam není ani zmínka a NA TEN JEHO blábol odpovídám !

27 hlasů

No vcelku máte pravdu pospíšile... Ale okurky nebyly bulharské, ale znojemské, mléko bylo ne nízko, ale polotučné a hlavně MLÉKO, vepřové ve vlastní šťávě bylo opravdu vepřové, žádná náhražka a čočka a kakao opravdu nebyla jen v Tuzexu. To vás na UVODS špatně poučili soudruhu!! No a jestli to půjde takhle dál, tak bude v potravinách k dostání jen PavelPospíšil ve vlastní šťávě a to pak teprve nebude žádná mňamka :-))

77 hlasů

Tos poznal ve třinácti letech, jaká byla čočka, kakao, okurky a vepřovka?!? Seš fakt dobrej!!

18 hlasů

Pokud máte takový životní styl, že kupujete nejlevnější potraviny, tak se potom nedivte. Kdo si chce opatřit prvotřídní potraviny, nemá s tím dnes problém a v konečném přepočtu ho vyjdou levněji než ty "socialistické"

25 hlasů

Všude kam šlápne modrý hnus je jenom zmar a bída........to je realita budování kapitalismu v Čechách pod vedením myšlenkově vytunelované a korupcí prolezlé ODS. Morální rozklad společnosti po sametové revoluci nabyl obludných rozměrů, modré rychlokvašky dnes bezostyšně infikují veřejný prostor svým zkaženým nálevem.Není se co divit jsou to jen ubohé tupé lidské bytosti, ale líbit si to přeci slušná občanská většina nemusí nechat.Budeme mít brzo příležitost vyhnat ten modrý hnus od koryt.................

60 hlasů

Znojmia byla podpultovka nebo Tuzex, nízkotučné mléko (taková namodralá voda v hnědě potištěném pytlíku) bylo soudruhy vydáváno za "zdravou výživu" (pravda byla taková, že byly krávy mizerně krmeny a mléko nemělo tuk - to jsou fakta, proto byl i nedostatek másla), v osmdesátých letech v normální samošce nebyla ani ta pitomá čočka s kakaem (pouze Tuzex) a vepřová konzerva (v té české flaxa ze státních rezerv pro případ války s imperialismem, čínská se dala jíst) nebo třeba taveňák s kmínem - tak to byla opravdu kvalita.
A ty plky o soudruzích si nechte na schůzi vašeho zdejšího CZV KSČSSD, tam se hodí. Přihlouplí komouši vašeho ražení (ti vychcanější vlezli do ČSSD) prostě nemohou překousnout, že už o NIČEM nerozhodují, tak mohou jen pitomě nadávat (což je dobře).
Neobhajuji jakékoliv nekvalitní zboží, ale dnes máte alespoň obrovský VÝBĚR; za vás, bolševiků byl v regálech tak velký prd.
Přeji hezký modrý den!

26 hlasů

Pavel Pospisil 20.02.2012 08:25

"(ti vychcanější vlezli do ČSSD)"

Ti nejvychcanejsi bolshevici vlezli do rodne ODS.

69 hlasů

Cha chá, ty si snad myslí, že za socialismu jsme nekoukali na barevku, chodili jsme pouze pěšky, prali na valše, nikdo nevěděl jak chutná banán a oblíkali jsme se do pytlů od brambor?
Ale že teď, po 22 letech jsou všechny fabriky v čudu a o těch co tu jsou, rozhoduje někdo v cizině a oni tohle pravicovou rétorikou podporujou, protože dnešní mocní je za to platí, o tom nepíšou.

66 hlasů

Asi jsme žili každej v jiným socialismu. Nejste z Ruska? Mě bylo 15 když přišel listopadový převrat. Pocházím z vesnice z kulacké rodiny, věru nemám žádný důvod komanče obdivovat. Ano jídla nebyl ani zdaleka takový výběr jako dnes, ale nikdo určitě ani zdaleka nehladověl a to jídlo co se prodávalo mělo daleko tvrdší jakostní normy, než jsou současné, díky stranovládě ODS a zmanipulovaných hlavních hygieniků.

95 hlasů

Jo, máte pravdu, ministři zemědělství Palas nebo třeba Fencl s Mládkem - za těch se to stát nemohlo (tedy za jejich stranovlády).
Nevím, jestli někdo dnes někdo opravdu hladoví (nepřizpůsobiví poberou měsíčně 30 i více tisíc na rodinu, bezďákům občas dám pade - jestli koupí krabicák nebo rohlík se šunkou, po tom se nepídím), takže nějak nechápu proč v tomto ohledu srovnávat s vyspělým socialismem (máma, laborantka na hygieně, pobírala okolo čtrnácti stovek, takže musela počítat s každou kačkou. Ale coby důchodkyně (už za prezidenta Havla) byla spokojená.
Ale to je věc názoru - vám Velká sestra KSČ patrně vyhovovala, mě ne. Sice se nemůžu v práci flákat jako za bolševiků, ale mám absolutně jinou možnost se uplatnit v oboru (i bez kádrového hodnocení CZV KSČ, ROH a jiných pitomců), slušně si vydělat, cestovat, koupit si v krámě to, co potřebuji (tedy neshánět), zkrátka vést normální, trochu spokojený život i se svojí rodinou. V tom jsme patrně rozdílní. Tak se mějte.

22 hlasů

Asi jsme žili každej v jiným socialismu. Nejste z Ruska? Mě bylo 15 když přišel listopadový převrat. Pocházím z vesnice z kulacké rodiny, věru nemám žádný důvod komanče obdivovat. Ano jídla nebyl ani zdaleka takový výběr jako dnes, ale nikdo určitě ani zdaleka nehladověl a to jídlo co se prodávalo mělo daleko tvrdší jakostní normy, než jsou současné, díky stranovládě ODS a zmanipulovaných hlavních hygieniků.

26 hlasů

Nižší inteligence od dětství u voličů pravice již byla vědecky doložena, není potřeba již dále uvádět argumenty pro její potvrzení !

53 hlasů

Škoda, že jako protějšek výzkumu nevybrali tebe, socko, to už bys tu kanadskou hovadinu nemohl používat, páč ty jsi tu jednoznačně největší idiot, vedle tebe je kovaný pravičák Inteligent!! Cha cha...

17 hlasů

Exekuční zákon je z dílny ČSSD, kdy ČSSD ještě byla u vlády za bouřlivého souhlasu ODS a TOP09.

ČSSD za každých okolností myslí na lidi.

29 hlasů

Když byla ČSD u vlády tak Kalousek byl ještě křesťan a Trautnberk US DEU ty blbe.

33 hlasů

Ty blbe a dutá blbá palice, používej hlavu.
Tato slavná banda exekutorů vyhovuje všem politickým stranám.
Kdyby byla byla ČR demokratická, a soudní a výkonná moc spravedlivá ,tak už jsou dávno majetková přiznání a exekuje jde i do výšších pater (na nedotknutelné) této společnosti.

30 hlasů

Za prvé žádný Trautnberk ale Karel Schwarzenberg a za druhé nikdy nebyl v US DEU vy blbe !

32 hlasů

Trautenberk Trautenbrkem zůstane i kdyby v US DEU tisíckrát nebyl.

47 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 44/2017 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Animáček

Top dívky

Popcorn

Interview SK

Exkluziv SK

Sedmička křížovky

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.