Pohonné hmoty v Česku dál zdražují

Ekonomika
3. 11. 2016 08:33
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Cena pohonných hmot v České republice opět stoupla. Benzin Natural 95 zdražil oproti minulé středě o šest haléřů na průměrných 29,79 koruny za litr. U nafty se cena zvýšila o deset haléřů na 28,61 za litr. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Nejdražší pohonné hmoty v Česku jsou v Praze. Litr naturalu tam řidiči natankují v průměru za 30,38 koruny a za naftu v metropoli zaplatí průměrných 29,34 korun. Přes 30 korun se průměrná cena benzinu dostala ještě na Vysočině a v Plzeňském kraji. Druhou nejdražší naftu kupují motoristé v Plzeňském kraji, kde litr vyjde v průměru na 29,18 koruny.

Nejnižší cena benzinu je podle údajů CCS v Ústeckém kraji, kde se průměrná cena dostala na 29,53 koruny za litr. O pouhý jeden haléř dražší je Pardubický kraj. Nafta vyjde řidiče nejlevněji v Královéhradeckém kraji, a to v průměru na 28,18 koruny za litr.

Pohonné hmoty v Česku začaly zdražovat počátkem října, když se cena severomořské ropy Brent poprvé po měsíci a půl dostala nad 50 dolarů za barel. Zdražování ropy vyvolala dohoda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) o omezení těžby.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Koncern Samsung oznámil, že uzavře závod na výrobu televizorů na Slovensku

Ekonomika
27. 2. 2026

Škoda Auto otevřela v Mladé Boleslavi novou halu na baterie téměř za pět miliard Kč

Ekonomika
27. 2. 2026
ilustrační foto

Česko se loni zadlužilo o 312 miliard víc. Každý Čech teď dluží 337 tisíc korun

Ekonomika
Aktualizováno: 27. 2. 2026 18:00

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ