Pohonné hmoty zdražily, nejvíce zaplatí řidiči v Praze

Ekonomika
1. 9. 2016 07:42
Pohonné hmoty (ilustrační foto).
Pohonné hmoty (ilustrační foto).

Benzin i nafta v Česku za poslední týden zdražily, a to shodně o 15 haléřů. Litr nejrozšířenějšího benzinu Natural 95 stojí v průměru 29,21 koruny, nafta se prodává průměrně za 27,75 koruny. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. 

Nejdražší pohonné hmoty tankují řidiči v hlavním městě. Litr benzinu v Praze vyjde v průměru na 29,70 koruny, za litr nafty se v metropoli platí 28,59 koruny.

Průměrná cena dieselu překročila hranici 28 korun kromě Prahy ještě na Vysočině, v Jihomoravském a Plzeňském kraji. Naopak nejnižší cenu nafty vykazuje Královéhradecký kraj, kde litr dieselu vyjde v průměru na 27,18 koruny.

Nejlevnější Natural 95 mají pumpy v Moravskoslezském kraji, kde litr vyjde v průměru na 28,78 koruny. Méně než 29 korun stojí řidiče benzin také v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

Autor: ČTK Foto: archiv , /PA/Yui Mok

Další čtení

ilustrační foto

Průměrná mzda loni stoupla o víc než sedm procent. Dvě třetiny lidí ji ale neberou

Ekonomika
6. 3. 2026
včela v úlu, ilustrační foto

Včelařský veletrh v Ostravě se letos blíže zaměří na sršeň asijskou

Ekonomika
6. 3. 2026

Termální park ve Velkých Losinách loni navštívilo rekordních 262 000 lidí

Ekonomika
6. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ