PPF Investments posiluje v <span>Oriel Resources</span>

Ekonomika
18. 3. 2008 14:18
Na rychlém růstu akcií Oriel Resources vydělává i PPF Investments
Na rychlém růstu akcií Oriel Resources vydělává i PPF Investments

Na rychlém růstu akcií Oriel Resources vydělává i PPF InvestmentsFinanční skupina PPF Investments, která spravuje peníze nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, zvýšila na konci minulého roku svůj podíl ve společnosti Oriel Resources z 16,1 na 17,9 procenta. Celkem tak PPF Investments vlastní 113,9 milionu akcií společnosti. Současná hodnota balíku představuje 3,8 miliardy korun.

O nákupu akcií informuje čtvrtletní zpráva PPF Investments. Při investici měla PPF Investments vysloveně šťastnou ruku. Zatímco na konci roku stála jedna akcie Oriel Resources na londýnské burze okolo padesáti pencí, v současnosti už cena přesáhla sto pencí. Hodnota investice se tak za necelé tři měsíce zdvojnásobila.

Za prudkým růstem akcií Orielu stojí zájem těžařsko-ocelářského gigantu Mečel o získání celé společnosti. Mečel kontroluje sedmačtyřicetiletý ruský multimiliardář Igor Zjuzin. Americký časopis Forbes ho řadí na 77. příčku v žebříčku miliardářů. Zjuzinův majetek odhadl na deset miliard dolarů. Pro srovnání: Petr Kellner se umístil na 91. příčce s 9,3 miliardy dolarů, což odpovídá horní hranici odhadu TÝDNE z loňského srpna.

Společnost Oriel Resources těží chrom a nikl v Kazachstánu. V Rusku pak vlastní hutě na výrobu oceli s obsahem chromu.

Foto: firma

Další čtení

Schwarzenberský most slaví. Je to klenot, největší svého druhu v Česku

Ekonomika
Aktualizováno: 28. 11. 2025 11:30

Plánovaná těžba lithia byla poslední roky v ČR politicky citlivé téma

Ekonomika
28. 11. 2025

Stát dá skoro 9 miliard na stavbu továrny na lithium v Prunéřově

Ekonomika
Aktualizováno: 28. 11. 2025 01:29

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV