Přísně tajné! Téměř pětina českých manažerů šifruje komunikaci

Ekonomika
23. 9. 2016 21:30
Společnosti své zprávy šifrují (ilustrační foto).
Společnosti své zprávy šifrují (ilustrační foto).

Téměř 18 procent tuzemských manažerů a majitelů firem používá aplikace nebo zařízení, které šifrují komunikaci. Více než dvě pětiny manažerů se domnívají, že jim chce někdo odcizit osobní nebo obchodní data. Vyplývá to z průzkumu společnosti OKsystem mezi 2100 respondenty.

Zprávy nebo e-maily, které obsahují citlivé informace posílá 77 procent vedoucích pracovníků, jejich zveřejnění by přitom vadilo více než čtyřem pětinám respondentů.

Za největší hrozbu pro bezpečnost komunikace považují lidé v 72 procentech veřejné komunikační služby, jako jsou e-maily, komunikační aplikace nebo cloudové služby, 11 procent vidí riziko ve vlastních zaměstnancích a pět procent podezírá konkurenci.

Globální trh s šifrovacím software měl v roce 2015 podle výzkumné firmy MarketsandMarkets hodnotu 1,85 miliardy dolarů a odhad globálních výdajů pro rok 2019 je 4,82 miliardy dolarů.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

Každý desátý kolem je cizinec. Přibývá jich a potřebujeme je. Zvykejme si

Ekonomika
22. 1. 2026
ilustrační foto

Pracujete ve veřejném sektoru? Odbory a vláda se dohodly na růstu platů

Ekonomika
22. 1. 2026
ilustrační foto

Motorkáři čím dál víc nakupují elektrické motorky. Vyplatí se ve městech i kolem

Ekonomika
Aktualizováno: 22. 1. 2026 14:59

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ