Počet zaměstnaných lidí v ČR od roku 2011 do konce loňského roku ve většině krajů vzrostl, nejvíce ve Středočeském a Jihomoravském kraji. Pokles nastal pouze v Karlovarském kraji. Český statistický úřad o tom informoval na tiskové konferenci.
Největší odliv zaměstnaných lidí byl v primárním sektoru, tedy například těžbě surovin, zemědělství či lesnictví, nejvíce pak v Královéhradeckém kraji. Podíl zaměstnaných v primárním sektoru byl nejvyšší v Kraji Vysočina, a to 7,6 procenta. Nejvyšší podíl zaměstnaných v průmyslu byl v Libereckém kraji, kde činil více než 40 procent, zatímco v Praze tvořil jen necelých osm procent. Ve službách byl největší podíl zaměstnaných v krajích s velkými centry, tedy v Praze a Brně.
Rovněž průměrná mzda se v posledních letech podle úřadu ve všech krajích zvyšovala. V absolutních hodnotách dominovala Praha, kde činila na konci roku 2016 téměř 35 200 korun. Na posledním místě se nacházel Karlovarský kraj, kde byla o více než 11 tisíc korun nižší. Rozdělení krajů podle měsíčních starobních důchodů bylo podobné jako u mezd, ale rozdíly byly výrazně menší. Nejvyšší byly předloni v Praze, kde činily 12 286 korun, a nejnižší v Olomouckém kraji, kde senioři pobírali v průměru 11 119 korun.
Nejvíce dokončených bytů bylo v roce 2017 v Praze (5846), Středočeském (5451) a Jihomoravském kraji (4237). Nejméně to bylo v Karlovarském kraji (375 bytů). Nejnižší intenzita bytové výstavby byla v Ústeckém kraji, kde připadalo 1,2 bytu na tisíc obyvatel.
Čisté roční příjmy na osobu byly podle ČSÚ na konci roku 2015 nejvyšší v Praze, kde činily 214 tisíc korun, a ve Středočeském kraji (175 tisíc korun). Nejnižší příjmy byly naopak v Moravskoslezském kraji (141 tisíc korun). Pod 150 tisíci korunami byly ještě v Pardubickém a Ústeckém kraji.