Raiffeisenbank převezme v Česku část Citibank

Ekonomika
14. 9. 2015 14:51
Jedna z poboček Raiffeisenbank.
Jedna z poboček Raiffeisenbank.

Tuzemská Raiffeisenbank převezme část Citibank poskytující v Česku služby fyzickým osobám, a to včetně čtyř set jejích zaměstnanců. Dokončení transakce podléhá schválení regulátora a očekává se během prvního čtvrtletí roku 2016.

Transakce se týká také segmentu kreditních karet, poboček a bankomatů. Banky nesdělily cenu ani další detaily dohody firmy.

Citibank se v ČR podle mluvčí Evy Chaloupkové soustředí na bankovní služby pro české firemní, institucionální a komerční klienty a také bude rozšiřovat stávající spolupráci s nadnárodními klienty a globálními investory.

Prodej se uskutečnil na základě dlouhodobé strategie Citi snížit aktiva v Citi Holdings a už dříve oznámené strategie, která má směřovat k urychlení transformace segmentu osobního bankovnictví. Tento segment bude nově zahrnovat 24 zemí, kde má GCB nejvýraznější zastoupení a největší růstový potenciál.

"Převzetí retailové části české Citibank je plně v souladu s naší strategií. Chceme i nadále budovat banku zaměřenou primárně na movitější klienty, kteří mají zájem o vysokou kvalitu služeb, aktivní správu svých financí a profesionální poradenství," uvedl generální ředitel Raiffeisenbank Igor Vida.

Raiffeisenbank působí v ČR od roku 1993. Je pátou největší tuzemskou bankou s aktivy převyšujícími 200 miliard korun. Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI).

Citibank působí v tuzemsku jako pobočka Citibank Europe, která je registrovaná v Irsku a vlastní bankovní licenci pro celou Evropskou unii. Citi, globální společnost poskytující finanční služby, spravuje přibližně 200 milionů klientských účtů a podniká ve více než 160 zemích.

Další čtení

Schillerová by ráda, aby Česko nabídlo dluhopisy obyvatelům už v prvním pololetí

Ekonomika
31. 1. 2026

Zahraniční investoři na konci roku měli 25,09 procenta dluhopisů ČR

Ekonomika
31. 1. 2026

Akcie v USA oslabily, když Trump oznámil, koho chce do centrální banky

Ekonomika
Aktualizováno: 31. 1. 2026 01:44

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ