Renomia koupila podíl v chorvatské pojišťovací společnosti

Ekonomika
24. 2. 2018 18:15
Zakladatelka Jiřina Nepálová.
Zakladatelka Jiřina Nepálová.

Česká makléřská pojišťovací společnost Renomia koupila podíl v chorvatské pojišťovací firmě DPS International. Renomia tak působí již v sedmi zemích. Na akvizici upozornil zpravodajský server E15.cz. Hodnotu obchodu firmy nezveřejnily.

Chorvatská DPS International se už v roce 2016 stala součástí širší franšízové sítě Renomia European Partners, sdružující pojišťovací firmy ve třiceti evropských zemích. Po odkupu českou společností bude firma dále působit jako pobočka pod značkou DPS Renomia.

"Jsem velmi ráda, že jsme partnerství s DPS International prohloubili a díky akvizici majetkového podílu u našich chorvatských kolegů máme vlastní pobočky již v sedmi zemích Evropy," sdělila serveru E15.cz zakladatelka a předsedkyně představenstva Renomie Jiřina Nepalová. Hodnotu akvizice nechtěla sdělit.

Nepalová založila Renomii v roce 1993 spolu se svými syny Jiřím a Pavlem. V posledních letech firma získala podíly v několika makléřských společnostech, a to v Česku i zahraničí. Její celkové spravované pojistné přesahuje devět miliard korun.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Krumphanzl Michal

Další čtení

ilustrační foto

V USA začala platit cla na dovoz některých autodílů. Panuje zmatek

Ekonomika
3. 5. 2025

Prodej vozů Tesla ve Švédsku v dubnu klesl o 81 procent, propadá se i jinde

Ekonomika
2. 5. 2025

Schodek rozpočtu v dubnu vzrostl na 126,1 mld. Kč, loni byl 153,1 mld. Kč

Ekonomika
2. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ