Šéf Aeroflotu: Zúčastníme se <span>privatizace ČSA</span>

Ekonomika
5. 2. 2008 11:41
bez popisku 42955
bez popisku 42955

Aeroflot se zúčastní privatizace ČSA, pokud k ní do konce roku dojde, řekl včera agenturám generální ředitel největších ruských aerolinek Valerij Okulov.

Aeroflot se o českého leteckého přepravce nemůže ucházet sám, ale v konsorciu firem. Důvodem je fakt, že evropské zákony neumožňují společnostem mimo EU vlastnit většinový podíl v leteckých společnostech na jejím území.

Největší ruské aerolinky spolupracují s ČSA už dva roky - společnosti zákazníkům prodávají letenky partnera do destinací, kam samy nelétají. Privatizace v Česku je pro Aeroflot jen okrajovou záležitostí. Především se chce soustředit na rozvoj svých dceřiných společností Aeroflot-Don a Aeroflot-Nord a dlouhodobě jedná o převzetí přepravců na Dálném východě Wladiwostok Avia, Dalavia a Sakhalin Airlines.

Mezi dalšími zájemci o ČSA, jejichž vznik se datuje do roku 1923, se hovoří o China Southern, amerických Delta Airlines a Northwest Airlines a vlastníkovi cestovní kanceláře Čedok Odien Group.

Foto: archiv

Další čtení

Vydavatel časopisů Rolling Stone a dalších žaluje Google za souhrny od AI

Ekonomika
15. 9. 2025

PPF získá další pražský hotel, za 1,8 miliardy korun kupuje dejvický Diplomat

Ekonomika
15. 9. 2025

Philip Morris zdvojnásobí investici do kutnohorského závodu na více než 2 miliardy Kč

Ekonomika
15. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ